Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відбулися «Міжнародні дні освіти дорослих у Запорізькій області»

Відбулися «Міжнародні дні освіти дорослих у Запорізькій області»

 Відбулися «Міжнародні дні освіти дорослих у Запорізькій області»
07.10.2016 11:19 Все Головні новини форум освіта для дорослих

У Запорізькому національному університеті відбулося засідання секції «Освіта дорослих у формування громадянського суспільства в Україні», яке стало можливим завдяки сприяння ректора Миколи Фролова. Координували захід в нашому виші проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук і керівник Школи педагогічної майстерності ЗНУ Юліанна Мацкевич.

У вступному слові проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук поділився досвідом нашого вишу щодо підтримки напряму освіти для дорослих. Доповідач згадав досягнення Центру післядипломної освіти, Центру інтенсивного вивчення іноземних мов, Школи педагогічної майстерності та, звичайно, відділу аспірантури й докторантури ЗНУ. Порівняно з 2015 роком зростання обсягу держзамовлення в аспірантурі становить 66%. Загалом у 2016 році до вишу вступили 98 аспірантів і 10 докторантів. Наразі тут навчається 343 аспіранти і 30 докторантів. Значну частину з них становлять співробітники нашого університету. На сьогодні аспірантура і докторантура Запорізького національного університету є однією з найбільш потужних серед класичних вишів країни.
 Цей проект створений, в першу чергу, для того, щоб продемонструвати набутий досвід галузі та перейняти його новації. На заході йшлося про те, що право на освіту мають не тільки діти та підлітки, але й доросле населення.
Модератором секції, яка працювала в ЗНУ, виступив завідувач Регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта та громадянське суспільство» обласного інституту післядипломної освіти Микола Мальований. Серед доповідачів зібрання була й представниця ЗНУ – доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Тетяна Голованова, яка порушила вкрай важливу тему гендерних аспектів освіти дорослих.
Учасники форуму чимало полемізували, презентували численні практичні кейси, аналізували соціальні ролики з теми, досліджували моделюючі ігри. Важливим складником обговорення стали: національна стратегія розвитку громадянського суспільства, медіаосвіта для дорослих, здатність до професійного саморозвитку тощо.
Під час засідання йшлося й про потребу в суттєвих змінах системи освіти для дорослих, зокрема й у правовому полі. Присутні згадали про акценти, які представив під час відкриття форуму президент Національної академіїї педагогічних наук України, президент товариства «Знання» України Василь Кремінь, який підкреслив, що запоріжани переймають провідний досвід і впроваджують гарну практику галузі освіти для дорослих.

Марія Канцелярист