Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ науковці досліджували сучасні виклики іноземної філології

У ЗНУ науковці досліджували сучасні виклики іноземної філології

10.10.2016 09:33 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології наука навчання конференція

Сьомого жовтня в Запорізькому національному університеті розпочала свою роботу VIII Міжнародна наукова конференція «Іноземна філологія у ХХІ столітті». Цього разу для участі у ній надійшло 150 заяв. Серед інших, від 3 іноземців – докторів наук із Білорусі, Німеччини й Узбекистану та від 14 професорів із провідних вітчизняних вишів. Крім того, у заході виявили бажання взяти участь доценти, докторанти, аспіранти, магістранти і студенти з 19 українських міст. Ще однією особливістю цьогорічної конференції стало те, що організатори приурочили її проведення до 50-ої річниці від заснування факультету іноземної філології нашого вишу.

На початку пленарного засідання проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук привітав всіх учасників зібрання. Він наголосив, що «саме такі конференції є основою наукового розвитку та розбудови як факультету іноземної філології, так і всього університету». Крім того, Геннадій Миколайович окреслив основні заслуги цього легендарного, за його словами, факультету та побажав у майбутньому нових успіхів і здобутків його викладачам і студентам.
Декан ФІФ, доцент Галина Морошкіна у своїй промові наголосила, що 50 років – це солідна дата для факультету, але його досягнення вимірюються не роками, а невпинним творчим пошуком і невтомною працею його колективу. Галина Федорівна розповіла про деякі інші події, приурочили до ювілею факультету, зокрема про відкриття у навчальному корпусі №2 аудиторії імені його засновника, відомого науковця Василя Сокирка та про видання збірки, до якої увійшли кращі методичні праці представників науково-викладацького складу.
Перед учасниками пленарного засідання виступили з доповідями почесні гості заходу: професор кафедри перекладу Національного гірничого університету (м. Дніпро) Анатолій Алєксєєв, який свого часу майже 10 років викладав у нашому виші, декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін і завідувач кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю, професор Олена Семенець. Також свої наукові розвідки представили викладачі ФІФ: професор кафедри англійської філології Ганна Приходько та доценти цієї ж кафедри Ірина Галуцьких і Тетяна Козлова. Крім того, перед присутніми виступив викладач-волонтер із м. Нансі (Франція), який зараз перебуває на ФІФ, Жан-Люк Ісселе. У їхніх доповідях йшлося про ізоморфізм мовного та біологічного кодів, біокогнітивні виміри оцінки, вербальний симулякр та інші актуальні напрямки дослідження в лінгвістиці.
Також присутні на заході змогли ознайомитися з тематичною виставкою, підготовленою співробітниками Наукової бібліотеки. До її експозиції увійшли найновіші наукові дослідження в лінгвістичній та літературознавчій галузі, серед інших – праці викладачів нашого університету.
Потім викладачі та студенти продовжили свою роботу за секційними напрямками. У рамках роботи конференції діяло вісім секцій: «Лінгво-когнітивні дослідження мовних одиниць», «Актуальні питання лінгвістики тексту та дискурсології», «Лінгвокультурологічні та етнолінгвістичні студії. Зіставне вивчення мовних картин світу», «Функціональне та лінгвопрагматичне вивчення мовних одиниць», «Розвиток словникового складу германських та романських мов», «Філософія та методологія лінгвістичних досліджень. Актуальні проблеми лінгвосинергетики», «Актуальні проблеми перекладознавства та міжкультурної комунікації» та «Актуальні питання західноєвропейського літературного процесу». Учасники засідань мали змогу обмінятися найактуальнішою науковою інформацією із зазначених галузей і подискутувати щодо актуальних проблем вивчення іноземної лінгвістики.
Восьмого жовтня науковці взяли участь у засіданні круглого столу «Теоретико-методологічні виклики іноземної філології», а також – у підбитті підсумків роботи конференції.

Таміла Тарасенко