Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Впровадження дистанційного навчання й посилення практичного складника освіти

Впровадження дистанційного навчання й посилення практичного складника освіти

Впровадження дистанційного навчання й посилення практичного складника освіти
19.10.2016 12:18 Все Головні новини Науково-методична рада засідання дистанційне навчання відділ з навчальної роботи Центр післядипломної освіти

Саме про це йшлося на першому в цьому році засіданні науко-методичної ради ЗНУ. На заході були присутні: її голова, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, заступник голови НМР, керівник відділу з навчальної роботи Людмила Нестеренко, декан біологічного факультету Людмила Омельянчик і заступники деканів із наукової роботи, голови НМР усіх факультетів нашого університету. Під час зібрання вони обговорили низку важливих питань, пов’язаних із подальшим розвитком наукового складника у життєдіяльності нашого вишу та впровадженням інноваційних технологій в освітній процес.

На початку заходу його головуючий, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура представив присутнім нових членів науково-методичної ради ЗНУ: доцента кафедри фізики та методики її викладання Наталію Тихонську, доцента кафедри фізичного виховання Катерину Лукоянову та в.о. директора Наукової бібліотеки ЗНУ Ніну Чалу. Присутні на зібранні одностайно затвердили склад НМР нашого вишу на 2016-2017 навчальний рік.
Олександр Іванович розглянув питання про створення при науково-методичній раді підрозділу з дистанційного навчання. Він акцентував увагу присутніх на тому, що на сьогодні така форма освіти користується все більшою популярністю серед майбутніх абітурієнтів. Також вона дає змогу студентам ще під час перебування у виші опанувати додаткову, актуальну на ринку праці, спеціальність. На сьогодні 8 факультетів нашого вишу виявили бажання долучитися до запровадження такої форми освітнього процесу та пройти відповідне ліцензування. За результатами обговорення, щойно створену секцію НМР ЗНУ з питань дистанційної освіти очолила співробітник відділу з навчальної роботи Наталія Кириченко, а для перевірки навчально-методичного контенту модуля Moodle, розрахованого на дистанційне навчання, до складу секції увійдуть представники всіх факультетів вишу.
Наступне питання порядку денного стосувалось узгодження та затвердження плану роботи науково-методичної ради ЗНУ на цей навчальний рік. Керівник відділу з навчальної роботи Людмила Нестеренко у своєму виступі закцентувала увагу присутніх на двох найактуальніших напрямках діяльності НМР: впровадженні дистанційної форми навчання та проведенні акредитації та ліцензування новітніх освітніх програм.
Наступний доповідач – керівник Центру післядипломної освіти Ірина Львовна розповіла присутнім про зміну формату роботи цього структурного підрозділу. Це зумовлено тим, що Центр перепрофілюється відповідно до вимог часу. На сьогодні перекваліфікація після закінчення навчання втрачає свою актуальність, і водночас набувають все більшу популярність усіляких курсів із підвищення кваліфікації, участь у яких засвідчена відповідними сертифікатами.
Крім того, під час заходу Людмила Олексіївна запропонувала присутнім для розгляду актуальні питання організації освітнього процесу у виші. Зокрема, під час обговорення йшлося про посилення практичного складника для всіх освітніх програм. Також члени зібрання дискутували щодо кількості предметів від кожного факультету, серед яких студенти мають обрати освітні програми на власний розсуд. Насамкінець заходу його учасники одностайно затвердили список навчально-методичної літератури, поданої на узгодження до НМР.

Таміла Тарасенко

Схожі новини