Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День абітурієнта – 2007 у ЗНУ

День абітурієнта – 2007 у ЗНУ

22.10.2007 17:50

21 жовтня Запорізький національний відкрив свої двері для абітурієнтів та їхніх батьків. Організатором заходу виступив факультет довузівської підготовки ЗНУ. Цього року свято відвідали 1196 чоловік, серед яких - представники шкіл Запорізької, Херсонської і Чернігівської областей.

На гостей чекало знайомство із факультетами, під час якого майбутні студенти могли остаточно переконатися у всіх перевагах обраної професії, а ті, хто ще не визначився з фахом, мали змогу дізнатися про майбутню спеціальність від самих викладачів та студентів.

Кожний факультет по-своєму зустрічав абітурієнтів. Наприклад, на юридичному для гостей підготували екскурсію кафедрами і лабораторіями. Факультет іноземної філології підготував невеличкий концерт, а на факультеті журналістики, абітурієнти прослухали цікаві розповіді про життя студентства, їхній увазі також було запропоновано невеличкий ролик-презентацію про майбутніх журналістів, які здобувають освіту у ЗНУ. Наприклад, Сергій Деркач, одинадцятикласник ЗОШ № 59 поділився міркуваннями: «Мені імпонує факультет журналістики, адже я хочу стати професійним коментатором на телебаченні. А до ЗНУ вступаю саме тому, що тут відчувається дух рідної домівки…». А от студенти факультету соціології та управління провели міні-опитування, за допомогою якого намагалися дізнатися чому вони зацікавилися саме Запорізьким національним.

Після зустрічі з представниками факультетів майбутні студенти завітали до актової зали, де на них чекало знайомство з ректором ЗНУ Сергієм Тимченком і керівництвом університету. Сергій Михайлович зазначив, що серед випускників Запорізького національного є дуже багато відомих і талановитих людей. Ректор наголосив, що у стінах ЗНУ сформувався міцний колектив педагогів-професіоналів, науковців, які започаткували та сприяли розвитку багатьох наукових шкіл. Це забезпечує постійне поліпшення якості освіти, постійному збільшенню кількості молодих фахівців.

Ректор також розповів про престижність навчання у нашому університеті і про перспективи успішного працевлаштування по закінченні ВНЗ. Сергій Михайлович представив деканів факультетів, відповів на запитання абітурієнтів та їхніх батьків. Найбільше гостей цікавила тема забезпеченості місцями у гуртожитках та можливість навчання у кредит. Ректор повідомив, що у ЗНУ існує й так зване «альтернативне навчання». Якщо сім’я не в змозі сплачувати за навчання на певному факультеті, студент сам зможе платити за себе. Він може вступити на факультет, де бюджетних місць ліцензовано більше, отримувати стипендію (а з січня 2008 вона складатиме 500 гривень), за рахунок якої сплачуватиме за навчання на економічному факультеті за заочною формою. Сергій Михайлович звернув увагу і на потужну матеріально-технічну базу університету, підкреслив переваги перед деякими комерційними вишами та намітив перспективи її подальшого розвитку. Також ректор відзначив престижність освіти, здобутої у національному вищому навчальному закладі, яка високо цінується на сучасному ринку праці.

Важливу та цікаву для гостей інформацію подала і декан факультету довузівської підготовки, доцент Ірина Бакаленко. Вона розповіла про можливість вдалого вступу до ЗНУ завдяки навчанню на підготовчих курсах.

Наприкінці знайомства з керівництвом Запорізького національного на абітурієнтів чекав невеличкий святковий концерт: пісні, танці і виступ університетської команди КВК.

Дмитро ГАВЛОВСЬКИЙ, Таміла ТАРАСЕНКО, Ігор САМОКИШ