Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День абітурієнта ЗНУ: про інновації та підготовку до ЗНО розповіли фахівці університету

День абітурієнта ЗНУ: про інновації та підготовку до ЗНО розповіли фахівці університету

День абітурієнта ЗНУ: про інновації та підготовку до ЗНО розповіли фахівці університету
24.10.2016 16:43 Все Головні новини День абітурієнта ЗНУ приймальна комісія

23 жовтня, традиційно у вихідний, в ЗНУ відбувся широкомасштабний захід – День абітурієнта, до участі у якому долучилися представники ректорату, усіх факультетів, співробітники приймальної комісії та відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. Цього разу університет відвідали майже півтисячі учнів випускних класів, а також старшокласники разом із своїми батьками та вчителями.

Подібні заходи є традиційними і проходить кілька разів на рік. Зокрема, День абітурієнта ЗНУ цього разу став не тільки консультативним заходом, а й святом знайомства з університетом для тих, хто бажає долучитися до лав його студентів. Адже цього дня гості мали змогу завітати на різні факультети, поринути в атмосферу його аудиторій, оглянути навчально-дослідницькі лабораторії тощо і задати питання деканам факультетів та викладачам, які тут викладають. Але головне, що цікавило цього дня майбутніх абітурієнтів – умови майбутньої вступної кампанії та вимоги, які ставить сьогодні Запорізький національний університет перед своїми студентами.
Урочиста та консультативна частина заходу проходила в актовій залі 2 навчального корпусу. Одразу у холі гостей зустрічали представники приймальної комісії та факультетів, які допомагали відвідувачам в організаційних питаннях, відповідали на запитання, що їх цікавили, консультували тощо.
Урочисте зібрання у залі розпочалося з Національного гімну України, після чого присутніх від імені ректорату ЗНУ привітав перший проректор Олександр Бондар. Він закцентував увагу присутніх у залі на тих можливостях, які сьогодні має і надає університет своїм студентам. І дійсно у виші викладають висококваліфіковані фахівці, постійно зростає та оновлюється матеріально-технічна база, розширюються можливості науково-дослідницьких лабораторій, запроваджуються інноваційні методи навчання, студенти беруть участь у різного роду міжнародних програмах, здійснюють стажування за кордоном, а також мають можливість отримати подвійний диплом.
Інноваційні проекти та заходи, які передбачені цього року для абітурієнтів, присутнім презентували ведучі зустрічі та представники приймальної комісії. Це «One day at University» – новостворений спеціально для майбутніх абітурієнтів проект, завдяки якому кожен охочий старшокласник може відвідати обрані факультети (за графіком), посидіти на лекціях, взяти участь у заходах, загалом відчути себе справжнім студентом, а також зануритися у атмосферу обраної спеціальності. Також відбудуться ректорські олімпіади за профілем (25 лютого), спортивні заходи (Кубок ректора «Веселі старти. Абітурієнт – 2017») тощо, за перемогу у яких передбачена винагорода від ректорату ЗНУ. Дані інновації спрямовані на заохочення майбутніх студентів, адже відповідно до концепції, яку реалізує виш і підтримує ректорат на чолі із ректором Миколою Фроловим є всебічний розвиток особистості студента і майбутнього фахівця.
Головну увагу під час заходу доповідачі приділили умовам та алгоритму цьогорічної вступної кампанії. Керівник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська та відповідальний секретар приймальної комісії ЗНУ Дамір Бікулов докладно розповіли вступникам про новації та умови підготовки до вступу у виш.
Вже з грудня розпочне свою роботу консультативно-реєстраційний пункт, співробітники якого як у режимі онлайн, так і під час безпосередніх зустрічей, або по телефону, надаватимуть консультації відвідувачам та допомогу у реєстрації на Зовнішнє незалежне оцінювання – 2017.
У ході підготовки до ЗНО вже кілька років поспіль на базі вишу відбуваються безкоштовні тренінги з 12 предметів, які включені і до основної сесії. У минулому році участь у них взяли близько 5000 абітурієнтів – із Запорізької області та сусідніх районів. Представники ЗНУ запросили звертатися з будь-яких питань, що стосуються підготовки до ЗНО та вступу – 2017, до представників їхніх відділів, адже окрім консультацій та допомоги тут можна ознайомитися також із тестовими зошитами минулого року. А от учасники пробних тестів отримають свої зошити після перевірки викладачами університету і зможуть проаналізувати помилки разом із шкільними вчителями. Окрім того, протягом року проходять на факультетах різні профорієнтаційні заходи. Також фахівці університету відвідують районні школи, де проводять зустрічі із учнями та батьками, семінари для шкільних вчителів, під час яких здійснюється знайомство із нюансами вступної компанії та надаються необхідні консультації з приводу вступу до ВНЗ. Поглибити власні знання і належним чином підготуватися до основної сесії ЗНО значною мірою допомагають підготовчі курси у ЗНУ, їхні випускники не тільки ознайомлюються із змістом тестових завдань, а й проходять психологічну адаптацію до майбутніх випробувань. Новацією цього року також став доступ абітурієнтів до новоствореної у ЗНУ електронної платформи moodle, яка дозволить їм отримати електронні матеріали, лекції, програми тощо.
Цього дня абітурієнти також відвідали факультети та здійснили екскурсію студентським містечком ЗНУ. Майбутніх студентів зустрічали декани, завідувачі кафедр, гості змогли оглянути аудиторії, де відбувається навчання студентів факультету, виставки досягнень цих підрозділів, провели засідання із студрадами факультетів, представники яких розповіли про цікаве й насичене студентське життя, зокрема біологи завітали до біологічного музею, а майбутні студенти факультету іноземної філології зустрілися із веселими мімами, і почути пісні іноземними мовами, які підготували для них студенти.
У День абітурієнта ЗНУ відвідали восьмеро курсантів КЗ ЗОЛ "Захисник" ЗОР, які співпрацюють із кафедрою хімії біологічного факультету. Декотрі з них мають намір брати участь у роботі МАН під керівництвом викладачів цього факультету – Людмили Омельянчик, Олександра Бражка та Ніни Сіняєвої, інші – готові пов’язати свою майбутню професію із цим напрямом, тому вступатимуть на біологічний факультет нашого вишу. А от Аліна Сень – старшокласниця ЗЗОШ №91 – завжди виявляє співчуття до оточуючих її людей, тому обрала професію психолога, яку має намір здобути саме у ЗНУ.
Наступного року ЗНО триватимуть з 23 травня по 16 червня. До цього кожен учасник має зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти і створити власний робочий кабінет. Допомогу та консультації з питань реєстрації нададуть консультанти ЗНУ, до яких можна звернутися за телефоном: приймальна комісія – 764-67-53, відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування – 228-76-01, або на сайті ЗНУ та у соціальних мережах. Докладну інформацію щодо правил прийому у ВНЗ, ЗНО та вступної кампанії – 2017, дивіться на сторінках цих відділів, а також обласної академічної газети «Запорізький університет» за покликанням: http://web.znu.edu.ua/gazeta/pdfy/1107_1.pdf

Олена Хлистун

Схожі новини