Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики ЗНУ відбулось засідання дебатного клубу

На факультеті журналістики ЗНУ відбулось засідання дебатного клубу

27.10.2016 15:38 Все Головні новини Факультети Журналістики

На факультеті журналістики відбулося засідання Дебатного клубу "Боротьба за життя", яке було проведено в рамках рекламної кампанії «Небезпечна популярність» з пропаганди сексуального здоров’я. Цей захід був організований студентами 3 курсу факультету журналістики (спеціальність «Реклама і зв’язки з громадськістю») під керівництвом доцента кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків з громадськістю Тетяни Іванець та за підтримки Клініки дружньої до молоді.

В ролі експертів виступили завідувач Центру медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді», лікар-педіатр, імунолог Ольга Бобкова та психолог цієї клініки Надія Войлова. Також у засіданні взяли участь близько 20 студентів факультету журналістики та абітурієнти. Модераторами засідання дебатного клубу на тему «Зберегти чи перервати? Боротьба за життя» були доцент кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків з громадськістю Тетяна Іванець та студентка 3 курсу спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю» Марина Закарлюка.
Відкриваючи роботу дебатного клубу, завідувач Центру медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді», лікар-педіатр, імунолог Ольга Бобкова наголосила на важливості розповсюдження знань про сексуальне здоров’я та виховання серед молоді з метою зменшення випадків незапланованої та ранньої вагітності і пов’язаних з цим абортів. Навівши статистичні дані кількості абортів у віці до 18 років в нашому регіоні, вона висловила переконання, що профілактика незапланованої вагітності є дуже важливою у вирішенні цієї проблеми. На її думку, в таких випадках кожен самостійно приймає рішення, але в залежності від віку та інших особистих, соціальних і економічних обставин до вирішення таких питань залучається медико-педагогічна комісія, батьки та індивідуальний підхід. Також Ольга Бобкова розповіла про основні напрямки діяльності Клініки дружньої до молоді, висловивши сподівання на співпрацю та закликавши молодь звертатись до інформаційного центру клініки. Важливим, на думку доцента кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків з громадськістю Тетяни Іванець, є вирішення проблеми абортів на медичному, соціально-психологічному рівні та в сфері соціальної реклами. Про досвід психологічної практики роботи з молоддю в ситуації незапланованої вагітності, розповіла психолог Клініки дружньої до молоді Надія Войлова. Вона переконана, що психолог в подібній ситуації може надати психологічну підтримку, проконсультувати, зменшити стресову ситуацію і напруження, показати шляхи вирішення і допоміжні механізми. При цьому важливим в цьому сенсі є питання сексуального виховання дітей, підлітків та молоді в сім’ях. Під час заходу учасники розподілились на дві групи і доводили власну точку зору «за» та «проти» заборони абортів на законодавчому рівні, використовуючи аргументи, контраргументи, всеукраїнські та міжнародні статистичні дані. Крім того, студенти продемонстрували приклади соціальної реклами і відео-опитування молоді про ставлення до соціальної реклами на тему сексуального здоров’я, ставлення до абортів та необхідності введення на законодавчому рівні заборони абортів. Підтвердили учасники дебатів і різні точки зору на проблему заборони абортів, залучивши до обговорення абітурієнтів.

Олена Переверзєва