Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ молоді науковці досліджували технології роботи фахівців з організаційної психології

27.10.2016 15:40 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології наука конференція

Двадцять шостого жовтня на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ розпочала свою роботу ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Технології роботи психолога в організації». Університет не випадково став місцем для проведення конференції такого тематичного спрямування: він – один із двох вищих навчальних закладів України, де готують фахівців із таких актуальних спеціалізацій, як «Економічна психологія» та «Організаційна психологія».

Під час пленарного засідання до присутніх із привітальними словами звернулися: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор Олександр Гура, декан факультету СПП, доцент Ольга Пономаренко та завідувач кафедри психології, доцент Наталія Губа. Вони побажали учасникам конференції плідної наукової роботи, адже саме під час таких зібрань однодумців упродовж активних обговорень та обміну досвідом народжуються нові концепції та парадигми, які впливають на подальший розвиток психології як науки. Також доповідачі наголосили на важливості завдань, які ставить перед організаційними психологами сучасність, адже саме вони можуть допомогти в подоланні суспільної кризи, що панує в нашій державі.
Почесний гість заходу – заступник директора з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків Інституту психології імені Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України, професор Людмила Карамушка відзначила, що між її науковою установою та факультетом соціальної педагогіки та психології ЗНУ існує тісна та плідна співпраця. Також вона висловила сподівання, що в майбутньому ці взаємовигідні наукові зв’язки ще більш зміцніють. Крім того, Людмила Миколаївна закцентувала увагу присутніх на тому, що незабаром факультет СПП відзначатиме своє 25-річчя. Вона зачитала привітання факультету-ювіляру від керівництва та колективу Інституту психології ім. Г.С. Костюка.
Також на пленарному засіданні із доповідями виступили такі викладачі ЗНУ, як Мар’яна Ткалич, Лариса Спіцина, Ольга Іщук та кращі молоді науковці – студенти факультету. Вони розглянули питання, пов’язані із впровадженням ідей організаційної психології на сучасних підприємствах.
Неабиякий інтерес у присутніх викликали не лише їхні наукові розвідки, але й лекція почесної гості ЗНУ, професора Людмили Карамушки «Сутність організаційної культури та особливості її розвитку в освітніх організаціях в умовах соціального напруження».
Під час секційної роботи учасники конференції розглянули низку актуальних на сьогодні питань, починаючи від ефективних шляхів і засобів психологічної допомоги бійцям із зони проведення АТО на Сході України і завершуючи дослідженням сутності та впливу соціального напруження на діяльність загальноосвітніх навчальних закладів.
Усі учасники конференції оцінили її як високоінформативну та корисну для їхнього подальшого професійного зростання.

Таміла Тарасенко