Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юридичний факультет відвідали міжнародні фахівці галузі енергетичного права

Юридичний факультет відвідали міжнародні фахівці галузі енергетичного права

Юридичний факультет відвідали міжнародні фахівці галузі енергетичного права
28.10.2016 14:09 Все Головні новини Факультети Юридичний Юрфак Візит іноземних гостей

28 жовтня на юридичний факультет Запорізького національного університету завітали практикуючі адвокати Дуглас Робінсон (м. Вашингтон, США) та Джулія Саллівен (м. Анополіс, США), які поділились із студентами практичним досвідом адвокатської діяльності в сфері енергетичного права та судової практики смертної кари.

Цей візит став можливим завдяки ініціативі декана факультету Тетяни Коломоєць та тісної співпраці юридичного факультету із представниками Центру міжнародних правових досліджень. Так, зокрема, на факультет завітав представник Центру міжнародних правових досліджень Дмитро Каменський, який розповів про спільні з міжнародними юристами-практиками дослідження різних галузей права, зокрема і енергетичного права.
Почесні гості зустрілися з керівництвом юридичного факультету та обговорили з його деканом, професором Тетяною Коломоєць перспективу розширення академічної співпраці та академічних обмінів студентів з метою стажування і здобуття практичного досвіду ними не тільки у вишах, але і в юридичних кампаніях.
Під час зустрічі декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць зазначила, що така співпраця стане підгрунттям плідної роботи в організації закордонних стажувань та наукових дослідженнях. Також вона відзначила важливість та значущість налагодження взаємних відносин між університетом та фахівцями міжнародного права, висловивши сподівання на корисний і позитивний результат такого співробітництва.
Гості прочитали лекції для студентів-спеціалістів юридичного факультету, присвячені міжнародному та національному енергетичному праву, а також досвіду судової практики захисту інтересів засуджених до смертної кари. Зазначимо, що метою цієї лекції було підвищення фахової обізнаності студентів-правників щодо забезпечення верховенства права у цих сферах.
Під час лекції Джулія Саллівен, яка має великий адвокатський досвід роботи (більше 20 років) в сфері енергетичного права та захисту прав енергетичних кампаній, розповіла студентам-юристам про важливість захисту міжнародного права в сфері енергетики для економіки кожної країни і України, зокрема. Адже це може стати підгрунттям різного роду конфліктів між країнами.
Під час засідання були розглянуті актуальні і проблемні питання міжнародної правової системи регулювання енергетичної сфери - транспортування енергоресурсів, постачання, газу, електроенергії та інших видів енергетичних ресурсів.
Гостя також зосередила увагу майбутніх фахівців-юристів на відмінностях і особливостях міжнародного і національного енергетичного права та поділилась з учасниками зустрічі власними напрацюваннями.
Також студенти юридичного факультету дізнались про переваги знання правових законів регулювання міжнародних енергетичних відносин. Саме завдяки таким зустрічам молоді правники зможуть оволодіти навичками роботи з міжнародними правовими документами. Варто зазначити, що під час проведення зустрічі його учасники мали змогу ознайомитись із використанням практики смертної кари в судових системах різних країн світу. Так, про історичні аспекти такої судової практики в Америці, статистичні показники, динаміку, особливості адвокатського захисту, конституційні зміни і трактування цього питання розповів юрист-практик Дуглас Робінсон. Він також побажав молоді досягти успіхів на професійній адвокатській ниві, адже саме молоде покоління в Україні, на його думку, зможе змінити країну на краще.
Наприкінці учасники зустрічі висловили переконання, що результати обговорення стануть важливим внеском в удосконаленні і розвитку правової системи України.

Олена Переверзєва

Схожі новини