Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-видавці ЗНУ не мають конкурентів у Запорізькому регіоні

Студенти-видавці ЗНУ не мають конкурентів у Запорізькому регіоні

25.10.2007 14:33

25 жовтня у 2 навчальному корпусі відбувся майстер-клас для студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування». Цього разу на факультет журналістики завітав директор видавництва «Ліпс» Ігор Крайній. Організаторами заходу виступили викладачі кафедри «Видавничої справи та редагування» - кандидати філологічних наук Інна Горбенко та Наталія Романюк.

Активну участь у заході взяли студенти всіх трьох курсів, які навчаються за цим напрямком. Зустріч відбулася у формі діалогу, де кожен студент мав можливість поставити гостю запитання. У ході розмови були чітко окреслені проблеми видавничої галузі Запорізького регіону, найголовніша з яких – гостра нестача кваліфікованих фахівців цієї сфери. Саме через це видавничий бізнес не є високорентабельним. Тому приватні підприємці зацікавлені у професійних кадрах, яких, до речі, у нашому регіоні почали готувати тільки нещодавно.
Так, Запорізький національний університет уже третій рік поспіль готує спеціалістів-видавців, які невдовзі, після отримання диплому за перспективним напрямом «Видавнича справа та редагування» та оволодіння потужною теоретичною базою, практично не будуть мати конкурентів у нашому місті.
Безумовно, задля розвитку бізнесу можна запросити на роботу спеціалістів і з інших регіонів України, таких як Київ, Львів, Харків, видавничі підприємства яких мають багаторічну історію та безцінний досвід. Проте наші видавці здебільшого на це не йдуть. Причин, як мінімум, дві: або вони не мають міцної матеріально-технічної бази, або ж просто ще не готові до цього, не бажаючи переймати європейський чи американський досвід.
Тож сьогодні запорізьким видавництвам залишається лише чекати, доки в нашому регіоні з’являться фахівці, здатні вивести видавничий бізнес південного регіону на новий рівень розвитку.
Зауважимо, що наших студентів цікавили не лише сучасний стан та проблеми галузі взагалі, але й питання щодо заснування власних видавництв, перешкод, які виникають на цьому шляху. То ж, можливо, найближчим часом, на зміну книговидавничій галузі, що дісталася нам у спадок від радянських часів, прийде нова, заснована на європейському досвіді й підкріплена міцною теоретичною базою наших студентів.
Дмитро ГАВЛОВСЬКИЙ