Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Професор факультету СПП представив Запорізький національний університет на міжнародному конгресі

Професор факультету СПП представив Запорізький національний університет на міжнародному конгресі

Професор факультету СПП представив Запорізький національний університет на міжнародному конгресі
01.11.2016 08:44 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології

У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського 27–28 жовтня 2016 р. відбувся Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології: «Освіта дітей з особливими потребами: від інституалізації до інклюзії». Захід мав за мету визначення стратегії розвитку освіти людей з особливими потребами в Україні. До дискусії долучилися науковці Національної академії педагогічних наук України, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, провідні спеціалісти в галузі спеціальної, інклюзивної освіти вишів України, а також Польщі, Словаччини, США, Китаю, Італії. На адресу учасників Конгресу надійшли вітальні листи від Голови Благодійного Фонду Порошенка Марини Порошенко, Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

До участі у міжнародному конгресі було запрошено доктора психологічних наук, професора кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності ЗНУ Євгенія Клопоту. У своїй доповіді на пленарному засіданні Євгеній Анатолійович окреслив особливості психологічного супроводу осіб з вадами зору в інклюзивному просторі. Також професор Клопота очолив роботу одного з секційних засідань, у якому було проаналізовано проблеми соціалізації, правові аспекти та роль громадських організацій в інтегруванні осіб з особливими потребами в соціокультурне середовище. В процесі роботи конгресу запорізький вчений мав змогу обмінятися досвідом з іноземними колегами, у тому числі – Д. Пауєлом, професором Південно-східного державного Університету штату Міссурі, м.Кейп-Жірардо, США.
По завершенні роботи міжнародного конгресу було сформовано резолюцію з пропозиціями від голів секційних засідань щодо оптимізації інклюзивного освітнього простору в Україні, у тому числі щодо активізації роботи з розробки українського синтезу мови, а також підготовки методичних і навчальних матеріалів з англійської мови шрифтом Брайля для людей з глибокими порушеннями зору.