Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі, студенти та друзі ФІФ разом відсвяткували його 50-річний ювілей

Викладачі, студенти та друзі ФІФ разом відсвяткували його 50-річний ювілей

01.11.2016 08:57 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології ювілей свято

Привітати ФІФ, згадати про його значні здобутки та досягнення та побажати йому нових злетів і перемог зібралися разом його викладачі та студенти, випускники різних років, представники ректорату та інших факультетів ЗНУ, які активно співпрацюють із ювіляром, та його численні друзі.

На початку урочистостей декан ФІФ, доцент Галина Морошкіна подякувала всім небайдужим, закоханим у слово людям, яких об’єднав факультет: саме ці чудові викладачі впродовж півстоліття підготували більше 10 тисяч висококваліфікованих фахівців, котрих добре знають і цінують далеко поза межами нашої держави.
Ректор ЗНУ, професор Микола Фролов у своєму привітанні відзначив успіхи ФІФ не лише в підготовці справжніх професіоналів своєї справи, але й у реалізації Концепції вивчення іноземної мови, яка вже кілька років втілюється у життя в ЗНУ, охоплює всі факультети та сприяє підвищенню академічної мобільності викладачів та студентів вишу. Микола Олександрович також повідомив про подарунок від керівництва ЗНУ для колективу факультету: кожна його кафедра отримає новий комп’ютер. Крім того, Микола Фролов відзначив кращих викладачів та студентів Подяками ректора ЗНУ. Він вручив ордени Запорозької обласної державної адміністрації викладачам Надії Стрюковій і Тетяні Козловій та кілька Почесних грамот ЗОДА представникам колективу факультету-ювіляра. Крім того, Катерину Ружин й Олександра Шевченка відзначили орденами Запорізької обласної ради. Також серед нагороджених були ті, кому вручили Почесні грамоти обласної ради.
Також викладачів, співробітників, студентів і випускників ФІФ поздоровили з важливою датою заступник голови Запорізької міської ради Анатолій Пустоваров і голова районної адміністрації по Олександрівському району Валерій Мостовий. Анатолій Іванович відзначив Почесною медаллю міського голови представницю ФІФ Ірину Шаму. Також гості вручили викладачам факультету почесні грамоти.
Крім того, багато приємних слів на адресу факультету пролунало від проректора з наукової роботи, професора Геннадія Васильчука та проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи, професора Олександра Гури.
До щирих поздоровлень приєдналися представники інших факультетів ЗНУ, з якими плідно співпрацює ФІФ. Привітати факультет зі знаменною датою на свято завітали: декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як, декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін, декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик, декан фізичного факультету, доцент Віталій Горбенко та заступник декана з виховної та профорієнтаційної роботи факультету менеджменту, доцент Андрій Кургузов.
Декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна нагадала учасникам свята про славетні сторінки його історії. Хвилиною мовчання присутні на заході вшанували пам'ять тих викладачів факультету, які вже пішли з життя. Колишні декани факультету – професор Юрій Зацний і доцент Катерина Ружин поділилися із глядачами своїми спогадами та вислухали щирі слова вдячності за великий внесок у розвиток ФІФ. Також пролунало відеозвернення від ще одного колишнього декана Надії Злобіної.
Загалом, на адресу факультету надійшло багато відеопривітань від його викладачів та випускників, які зараз перебувають за кордоном, а також від його іноземних партнерів. Зокрема, його привітали керівництво Університету дю Мен (Франція) та перекладач Герберт Шонеманн із Німеччини. До них з найкращими побажаннями звернулися доктор філософії Ліверпульського університету Кірон Рід та стажер з Університету дю Мен Клеманс Лангле, які минулого року перебували в ЗНУ. Також зі словами вдячності за співпрацю на святі виступили викладачі-іноземці, які зараз працюють на факультеті: Жан Люк Ісслє (Франція) та Ніколь Стайнберг (США).
Чудову святкову атмосферу заходу створили численні вокальні та хореографічні виступи, підготовлені студентами й випускниками різних років. Подбали представники студактиву факультету і про жартівливі номери: так, вони створили відео, на якому світові політичні лідери нібито вітають факультет іноземної філології з важливою датою.
Святкування ювілею ФІФ стало чудовою нагодою для випускників завітати до рідного університету, зустрітися з колишніми одногрупниками та викладачами, обмінятися спогадами і дізнатися про наступні етапи його розвитку. Усі учасники заходу раділи досягненням викладачів та студентів та бажали факультету підійти до сторічного ювілею з черговими вагомими здобутками.

Таміла Тарасенко