Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті успішно стартував профорієнтаційний проект «One Day at University»

На історичному факультеті успішно стартував профорієнтаційний проект «One Day at University»

На історичному факультеті успішно стартував профорієнтаційний проект  «One Day at University»
02.11.2016 09:00 Все Головні новини Факультети Історичний

У межах загальноуніверситетського профорієнтаційного проекту «One Day at University» 28 жовтня до історичного факультету завітали 52 майбутніх абітурієнти. Учасникам заходу була запропонована змістовна та цікава програма, яка надала можливість гостям відчути себе справжніми студентами, провести цілий день в університеті за адаптованим студентським розкладом. З цією метою на факультеті було організовано низку презентацій та майстер-класів. Інтерактивну лекцію на тему «Дивовижний світ історії» для школярів провів доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Сергій Білівненко. З інформацією про конкурентні переваги навчання у Запорізькому національному університеті присутніх ознайомив заступник декана з профорієнтаційної роботи Станіслав Черкасов. По закінченню занять для гостей була організована кава-брейк з цікавими конкурсами від студентської ради історичного факультету.

Про історичний факультет як можливість відкрити для себе цілий світ та отримати незабутні враження від нових знайомств та подорожей розповіла гостям заходу заступник декана історичного факультету з міжнародних відносин Леся Коваленко. За словами Лесі Вікторівни, у сучасному суспільстві освіта і знання стають транскордонним явищем, а тому спільний глобальний освітній простір, з одного боку, сприяє зростанню мобільності студентів, а з іншого – є одним з ключових елементів сучасної університетської освіти. Освітню мобільність на історичному факультеті забезпечує низка спеціальних програм, якими вже скористались багато студентів, щороку зростає кількість закордонних університетів, з якими у історичного факультету налагоджено партнерські зв’язки.
Майстер-клас з археології для учасників заходу провів доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Михайло Єльников. Михайло Васильович ознайомив гостей з найцікавішими знахідками археологічної експедиції ЗНУ останніх років, декотрі з яких старші за Стоунхендж. Власноруч відновлюючи зовнішній вигляд та конструктивні особливості артефактів, майбутні студенти-історики змогли взяти участь у справжньому археологічному експерименті, заснованому на використанні збережених фрагментів, залишків та наявної наукової інформації, одержаної за допомогою сучасних методів історичної науки.
На майстер-клас також завітали представники клубу історичних реконструкторів, які розповіли про особливості пізнання історії за межами кабінетів істориків – за допомогою реконструкцій, якими випробовують історичні знання безпосередньо у дії, виготовляючи різноманітні предмети захисного спорядження, озброєння, одягу, прикраси та елементи побуту. Усі присутні дізнались про те, як зшити середньовічний одяг чи склепати кольчугу, приготувати каву за допомогою сонячних променів чи оволодіти техніками бою середньовічних часів. За бажанням гості могли приміряти обладунки, відчути вагу старовинного спорядження та зрозуміти, як почувала себе людина в історичному одязі в повсякденному житті і під час військового маршу, пережити пов’язані з побаченим неповторні емоції. Після завершення майстер-класу усі його учасники отримали сертифікати.

Заступник декана історичного факультету
з профорієнтаційної роботи
Станіслав Черкасов