Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам, які мешкають у гуртожитках ЗНУ, досить просто оформити субсидію

Студентам, які мешкають у гуртожитках ЗНУ, досить просто оформити субсидію

Студентам, які мешкають у гуртожитках ЗНУ, досить просто оформити субсидію
02.11.2016 15:20 Все Головні новини Первинна профспілкова організація ЗНУ субсидія

З середини вересня поточного навчального року організована робота з надання допомоги студентам, які є мешканцями студентських гуртожитків. Таку місію взяли на себе співробітники первинної профспілкової організації ЗНУ разом із відділом бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності.

Усі студенти, що проживають у гуртожитках ЗНУ, мають право оформити субсидію, що передбачено Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами від 27 квітня 2016 року). Подати заяви до органів соціального захисту населення (за районами) на нарахування субсидії можуть студенти як бюджетної форми навчання, так і контрактники. Субсидії нараховуються усім за умови, якщо їхні доходи не перевищують встановлений законом мінімальний рівень.
Для мешканців гуртожитків кошти субсидії призначаються на погашення оплати таких житлово-комунальних послуг: централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів. Субсидія надається терміном на один рік, відтак вона включає усі 10 місяців перебування студентів у гуртожитках. З початку навчального року централізовано – через профспілку ЗНУ – до відділів соцзахисту населення звернулися із заявами 421 студент, які мешкають у студентських гуртожитках №2, 3 та 4 (служби соціального захисту населення відповідно Шевченківського та Олександрівського районів м. Запоріжжя). Більшість із них вже отримала результати щодо нарахування субсидії.
Робота із залучення студентів до оформлення субсидій триває. Співробітники ППО ЗНУ, зокрема головний бухгалтер Світлана Носова та заступник голови університетської профспілки по роботі зі студентами, третьокурсниця біологічного факультету Валентина Сухенко зустрічаються зі студентами-мешканцями гуртожитків, проводять роз’яснювальну роботу щодо механізму оформлення субсидій. Представники первинної профспілкової організації ЗНУ розробили певний алгоритм співпраці із органами соціального захисту населення, з одного боку, та зі студентами, з іншого боку. Адже, по-перше, це дозволяє студентам економити свій бюджет, а організована робота представників профспілки звільнює їх від багатьох зайвих дій і економить час на збір документів. Так, бухгалтерія ЗНУ на запит представників профспілки надає довідки про доходи, тарифний план студентів щодо оплати комунальних послуг, про склад сім’ї та прописку. Іншу частину документів студент має надати представникам профспілки (нижче див. Додаток).
Треба також зазначити, що сума субсидії призначається кожному студентові індивідуально і залежить від багатьох факторів: отримує студент стипендію, або є контрактником, має певні пільги, або додатковий дохід (літні та інші підробітки тощо). Якщо студент працює, то довідки про доходи він має зібрати самостійно і також додати до пакету документів – до студентського сектору профспілки. Зібрану документацію, представник профспілки ЗНУ передає до відділу соціального захисту населення (по районах).
Голова ППО ЗНУ Борис Павловський коментує проведення кампанії з оформлення субсидій у ЗНУ: «Вже два роки поспіль університетська профспілкова організація здійснює централізовану роботу з допомоги оформелення документів на отрмання субсидій для мешканців студентських гуртожитків. Даний крок продиктований турботою з боку керівництва університету та університетської профспілки, адже не всі студенти достатньо поінформовані стосовно можливості отримати субсидію, часто не знають як це правильно зробити, а іноді просто не бажають витрачати зайвий час на очікування у чергах у районних відділеннях соціального захисту населення тощо. Відтак ми максимально спрощуємо процедуру як для самих студентів, так і для працівників районних відділів. Завдяки допомозі представників студентського сектору університетської профспілки торік субсидії оформили близько 500 студентів». Цього року, представники профспілки передбачають, ця цифра буде набагато більшою.
Щодо режиму економії власних коштів студентами заступник головного бухгалтера Наталія Моцак наводить такі цифри: за рік (10 місяців) проживання у студентському гуртожитку кожен студент сплачує близько 3300 грн за комунальні послуги тощо. Після надання субсидії ця сума (залежно від доходів студента) зменшується майже вполовину. Наприкінці року відділ бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності здійснює перерахунки і зекономлені за рахунок субсидії кошти повертає студенту, або перераховує їх на оплату проживання у гуртожитку у наступному році. І хоча самі студенти (з урахуванням коштів субсидії) не відшкодовують університетові усю суму витрат, які йдуть на утримання гуртожитків (а це близько 5000 грн на студента), однак суттєво економлять власний бюджет і бюджет батьків. Загалом торік за рахунок субсидій була сплачена доволі значна частина коштів за комунальні послуги, використані гуртожитками ЗНУ, – близько 695 тис грн.
Профорг юридичного факультету другокурсниця Карина Янько зауважує: «Вже другий рік поспіль я оформлюю субсидію, це досить зручно і економить велику частину моїх власних коштів. Адже за минулий рік проживання у гуртожитку мені повернули близько 2400 грн, які бухгалтерія перерахувала на оплату комунальних послуг у поточному році. Таким чином, я набагато менше сплатила за гуртожиток у 2016-2017 навчальному році. Раджу усім, хто має мінімальний рівень доходів звернутися до студентського сектору профспілки, поки ще триває організована кампанія з оформлення субсидій, адже самостійно здійснити увесь цей процес буде набагато складніше».
Інформація для тимчасово переміщених осіб (переселенці), які мешкають у студентських гуртожитках: цього року за зверненням до відділів соціального захисту надається матеріальна допомога і субсидія на оплату комунально-житлових послуг.
З питань оформлення субсидії студенти можуть звертатися до ППО ЗНУ (кім. 212, 4 корпус), збір документів здійснюється у кабінеті №311 у 4 навчальному корпусі. Графік прийому студентів-мешканців гуртожитків: пн. – з 10.00 до 17.00, вівт. – з 10.00 до 12.00, сер.-чт. – з 14.30 до 17.00. За роз’ясненнями також можна звертатися за тел.: 228-75-27, 228-76-05.
Централізована кампанія з оформлення субсидій у ЗНУ триватиме до 1 грудня. Однак, як повідомили, представники ППО ЗНУ, і після завершення цього терміну на запит студентів буде здійснюватися робота з подання документів у районні відділи соціального захисту.
Співробітники та викладачі університету, які також мешкають у гуртожитках і мають намір отримати субсидію, повинні самостійно звернутися у районні відділи соціального захисту населення.

Олена Хлистун

ДОДАТОК: