Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК пройшов квест на знання студентами інфраструктури студмістечка

В ЕПК пройшов квест на знання студентами інфраструктури студмістечка

03.11.2016 14:03 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК журналістика видавнича справа та редагування

Для першокурсників Економіко-правничого коледжу ЗНУ у рамках декади популяризації освітньої програми «Видавничої справа та редагування» (спеціальність «Журналістика») старшокурсники факультету журналістики провели цікавий квест на знання студентами інфраструктури студмістечка Запорізького національного університету.

Відкрила захід голова циклової комісії Галина Микитів, яка відрекомендувала студентам перших курсів їхніх творчих наставників у квесті, а саме – п’ятикурсниць Ірину Малярову та Олександру Філь. Модератори квесту поділили його учасників на чотири команди та окреслили правила гри. Кожна з команд отримала власний оригінальний план дій, котрий відрізнявся від інших стилем виконання у певному жанрі.
Майже півгодини вистачило першокурсникам, щоб відвідати кожну з локацій квесту: бібліотечні зали, кафедри, пам’ятки студмістечка тощо. На них вони виконували не лише креативні завдання, але й збирали цікаві факти про свій фах у вигляді таємничих сувоїв давнини – у кожної команди був свій колір оригінальних послань. Крім того, на локаціях студенти робили селфі, знімали відеофрагменти, щоб тут же розмістити ці матеріали у соцмережах під особливим хештегом #видавціЗНУ.
Нарешті після динамічного нон-стопу всі учасники знову зібралися на стартовій локації, щоб провести презентації своїх пригод. Скажімо, перша команда опікувалася проектом із боротьби з тотальною неграмотністю, обігруючи при цьому жанр трилеру. Цікавинки, які вони знайшли на своїй локації, стосувалися таких фактів, як наймініатюрніша книжка в Україні (о,6 кв.мм), котру зшивали павутинням; найважчий стародрук; найкоротша назва книги; найбільш багатосторінкова книга.
Друга команда презентувала залу давні засоби боротьби із книгокрадінням. Студенти розповіли про першу бібліотеку в Європі, письменника-трудоголіка Лопе де Вегу, першу рекламу у газеті, а також поміркували, ким же можуть працювати фахівці галузі видавничої справи та редагування.
Третя команда як справжні детективи шукали загублені коми у завданнях свого жанру, а серед послань знайшли факти про три світові бестселери, найдовше слово в світі, появу паперу та про те, як же працюють редактори і видавці.
На четверту команду чекали випробування у пригодницькому жанрі. Вони розповіли про всесвітній електронний архів, справу Гутенберга, найбільшу книгу у світі, а також і про найдорожчу від самого Біла Гейтса.
Підбиваючи підсумки заходу, голова циклової комісії Галина Микитів подякувала старшокурсникам за такий цікавий проект декади, а також поділилася планами про створення за цікавими й оригінальними матеріалами квесту власного видання студентів коледжу. Адже це допоможе донести зібрану інформацію набагато ширшій аудиторії.
Варто відзначити, що до проведення заходу долучилися й інші викладачі циклової комісії, зокрема Олександр Микитів. А сам квест (у дещо складнішому варіанті) п’ятикурсники спершу випробували й на самих викладачах кафедри видавничої справи та редагування.

Марія Канцелярист