Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК пройшла вікторина на знання видавничих термінів

В ЕПК пройшла вікторина на знання видавничих термінів

07.11.2016 13:16 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК журналістика видавнича справа та редагування

Захід відбувся у рамках популяризації спеціальності «Журналістика» (освітня програма – «Видавнича справа та редагування»). Під керівництвом голови циклової комісії Галини Микитів його підготувала для студентів 3 і 4 курсів представниця факультету журналістики ЗНУ Олександра Філь.

Видавці без проблем впоралися із визначеннями таких понять, як посібник, підручник, вікно, добірка, лід, монографія, календар, реципієнт, гарно орієнтувалися у видах словників. Крім того, студенти підтвердили й той факт, що написання наукових робіт курсів також не пройшло дарма: старшокурсники легко пригадали чимало прізвищ дослідників галузі. Зокрема, йшлося про Зиновія Партико, Анатолія Капелюшного, Надію Зелінську, Вікторію Шевченко, Віталія Карпенка та багатьох інших.
Питання вікторини були присвячені і кільком скандальним випадкам сучасності. Як-от, про першу друковану книгу в Україні, яка знайшлася випадково в одній із електронних декларацій політичного діяча нашої держави: видавці, звичайно, пригадали історії, пов’язані з «Апостолом».
Легко далися молоді й бліци на знання сучасних українських письменників. Під час виконання цього завдання звучали такі імена: Оксана Забужко, Любко Дереш, Софія Андрухович, Сергій Жадан, Тарас Прохасько, Олександр Ірванець, Олексій Чупа, Артем Полежака, брати Капранови, Ліна Костенко, Ірен Роздобудько, Юрій Винничук, Марія Матіос, Василь Шкляр та багато інших.
Наприкінці вікторини на представників кожної з команд чекали завдання на розпізнавання того чи того виду шрифта. Учасники, як шматочки пазлів, сортували запропоновані зразки за наявністю\відсутністю засічок, розміром літер та стилем їхнього написання. Кожен шрифт був представлений своєю назвою та зразком написання слова.
До речі, за правильні відповіді студенти отримували солодкі призи. Найбільшу кількість балів мали: Анастасія Шевченко, Ольга Мішевська, Дмитро Ковальов, Микита Сіряков та інші.
Молодь подякувала старшим колегам за цікавий захід, а також нагадала, що для всіх видавців Запорізького національного університету створений спільний хештег - #видавціЗНУ, яким вони користуються під час інформування про свої досягнення, здобутки і перемоги у соцмережах.
Фотогалерея декади за покликанням: https://vk.com/album-3183283_238656565

Марія Канцелярист