Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека до Дня української писемності та мови

Наукова бібліотека до Дня української писемності та мови

09.11.2016 14:56 Все Головні новини

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування”
Панас Мирний

День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено Указом Президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Наукова бібліотека має у своєму фонді найбагатшу в регіоні книжкову колекцію з української філології як за змістом, так і за обсягом. Зібрання відкривають унікальні книжкові пам’ятки: «Кобзарь Т.Шевченка»  фототипія позацензурного примірника видання 1840 року (Санкт-Петербург : В типографии Е. Фишера, 1840. – 114 с. ), прижиттєві видання творів Івана Франка, Михайла Грушевського. Початок ХХ століття представлений виданнями «Короткий огляд українського письменства від ХI до XVIII століття для ужитку молодїжи» Остапа Макарушки (Вінніпег, 1917), «Московсько-українська фразеольоґія» Віктора Дубровського (К., 1917) та іншими. До фонду входить і серія книг «Пам’ятки української мови»  це публікації староукраїнських текстів ХІV-ХІХ с з археографічними та лінгвістичними дослідженнями. Повну інформацію про склад фонду видань з філологічних наук надають систематичний та електронний каталог.
До Дня української писемності та мови підготовлена книжкова виставка (хол наукової бібліотеки), на якій експонуються видання праць українських філологів минулого і сучасності, видання з культури української мови, словники, енциклопедія «Українська мова» та інші.
Праці мовознавців ЗНУ представлені в читальному залі для викладачів (2-й навч. корпус, кімн. № 134).

Наукова бібліотека