Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ дискутували з Послом Латвії в Україні Юрісом Пойкансом на тему реформ та євроінтеграції

Студенти ЗНУ дискутували з Послом Латвії в Україні Юрісом Пойкансом на тему реформ та євроінтеграції

Студенти ЗНУ дискутували з Послом Латвії в Україні Юрісом Пойкансом на тему реформ та євроінтеграції
10.11.2016 08:39 Все Головні новини Посол Латвії робочий візит дискусія студенти

У рамках робочого візиту до Запорізького національного університету Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Латвія в Україні Юріс Пойканс взяв участь у дискусії зі студентами вишу на тему «Досвід Латвії у галузі реформ та євроінтеграції: наскільки він може бути корисним для України».

Також приєдналися до обговорення: ректор ЗНУ Микола Фролов, помічник ректора Наталія Воронова, голова студради Антон Назаренко та інші представники ЗНУ, зокрема з дебатного та політологічного клубів.
У вступному слові пан Посол зупинився на темах спільного шляху розвитку Латвії та України, на підтримці проєвропейського вибору нашої держави, а також на тих ключових порадах, які наразі лишаються найактуальнішими для нашої країни. Йдеться про соціально-економічну та політичну стабілізацію у суспільстві, кропіткий шлях різногалузевих реформ та якомога старанніше піклування про загальний добробут населення як держави, так і самих громадян.
Продовжився захід роботою у форматі «запитання-відповідь». Найактивніше долучилися до діалогу представники історичного факультету, факультету соціології та управління. Молодь особливо цікавили такі нюанси, як європейська безпека, ймовірність створення європейської армії, позиція нейтралітету держав у світовому просторі, негативні стереотипи в Європі про Україну, ставлення латвійців до нашої країни й навіть проросійські настрої деяких громадян Латвії.
Помітну хвилю зацікавленості викликало й таке гаряче і актуальне питання як Трампівський фініш президентських виборів у США. Студенти цікавилися думкою гостя про географічну версію першої поїздки новоспеченого політичного лідера країни, вектори його пріоритетів тощо.
Також чимало питань студенти присвятили явищу «екзитів», а саме «брекзиту» та іншим подібним неологізмам світових політичних процесів, як-от «грекзиту», що походять від факту виходу Великобританії з Європейського Союзу та прогнозів щодо виходу Греції.
Пан Пойканс презентував також коротку економічну візитку своєї країни, розповідаючи про її порти, фармацевтику, індустріальний сектор, ІТ-галузь, сільське господарство.
Наприкінці зустрічі Микола Фролов щиро подякував гостеві за змістовну та цікаву дискусію і закликав присутніх, у першу чергу, до оптимізму та віри на шляху до побудови стабільної української європейської держави.
Фотогалерея: https://vk.com/album-3183283_238894730

Марія Канцелярист

Схожі новини