Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правова еліта держави. Яка вона?

Правова еліта держави. Яка вона?

31.10.2007 14:46

«Юристи України. Правова еліта держави» - таку назву має проект, у якому взяли участь голова Союзу юристів України Валерій Євдокимов, заступник Міністра юстиції Микола Шупеня, голова Третейської палати України Віктор Самохвалов та інші відомі правники нашої держави. Їхньою метою було визначення тих, хто присвятив своє життя утвердженню верховенству права в Україні.

За результатами їхньої активної роботи з-поміж багатьох кандидатур були обрані найдостойніші – ті, хто досягли помітних успіхів на державній службі чи представляють знані як в Україні, так і за її межами приватні юридичні фірми. Довідково-бібліографічні відомості про цих непересічних особистостей, які своєю працею сприяють формуванню загальної правової свідомості та культури населення та розбудові громадянського суспільства, увійшли до одноіменної книги. Вже існує видання, присвячене видатним вітчизняним вченим-правознавцям, але на цей раз ініціатори проекту поставили перед собою завдання показати різні аспекти діяльності найвідоміших юристів України. Так, у книзі йдеться про голову Верховного суду України Василя Онопенка, партнера юридичної фірми «Магістр і партнери» Олексія Рєзникова, відомого тим, що у 2004 році він представляв та захищав інтереси кандидата на пост Президента Віктора Ющенка та брав участь в інших резонансних справах тощо.

Слід відзначити, що Запоріжжя у цьому виданні презентують лише дві особи: голова Орджонікідзівської адміністрації міської ради Сергій Чоботенко та декан юридичного факультету, професор, Заслужений юрист України Тетяна Коломоєць. При виборі останньої кандидатури враховували не лише наукову та громадську діяльність Тетяни Олександрівни, але й здобутки юридичного факультету ЗНУ в підготовці висококваліфікованих фахівців у галузі права.

Саме тому презентація цього видання у нашому регіоні провели у Запорізькому національному. Почесні гості університету – голова Запорізького апеляційного господарського суду Іван Федоров, голова господарського суду Запорізької області Олександр Демченко, заступник директора Центру підвищення кваліфікації державних службовців Любов Яновські, відповідальний секретар журналу «Право України» Алла Полєшко – привітали юридичний факультет, а також його декана із черговим досягненням. На свято завітав і Заслужений юрист України, завідувач кафедри Національної академії державної податкової служби України (Київ), професор Віктор Шкарлупа, який вже кілька років тісно співпрацює з юридичним факультетом нашого університету. Також презентація зібрала викладачів та студентів факультету і вчителів шкіл юридичного профілю Запорізької області та учнів спеціалізованих класів.

Через невеликий наклад видання його немає у вільному продажу. Заплановано, що примірники книги передадуть до академічних бібліотек, вони також надійдуть у дарунок консульствам та іноземним представництвам і будуть розповсюджені структурними підрозділами державного апарату. Представники факультету передали книгу в дар Науковій бібліотеці нашого університету, де з нею можуть ознайомитися усі, хто цікавить формуванням правової еліти нашої держави.

Таміла ТАРАСЕНКО