Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті ЗНУ відзначили кращих знавців української мови

На філологічному факультеті ЗНУ відзначили кращих знавців української мови

На філологічному факультеті ЗНУ  відзначили кращих знавців української мови
10.11.2016 08:42 Все Головні новини Факультети Філологічний філологічний факультет Декада української мови перемога нагородження

Дев’ятого листопада – до Дня української мови та писемності – на філологічному факультеті відбулося підбиття підсумків Декади української мови. Під час святкового зібрання переможців численних лінгвістичних і творчих конкурсів, організованих викладачами не лише для майбутні філологів, але й для представників інших курсів, відзначили Почесними грамотами. Крім того, студенти продемонстрували свої творчі здібності й науковий потенціал, продекламувавши власні вірші та ознайомивши аудиторію з мовознавчими розвідками.

На початку свята його ведуча – доцент кафедри української мови Світлана Сабліна – наголосила, що проведення подібних мовознавчих заходів вже перетворилося на традицію для Запорізького національного університету та користується чималою популярністю серед його студентів. Вона висловила побажання, аби студентська молодь щодня розкривала свої здібності та допомагала філологічному факультету залишатися оберегом української мови в Запорізькому регіоні. Також високо оцінила вмотивованість студентів інших курсів брати участь у мовознавчих конкурсах і навіть у змаганнях із декламації власних віршів українською мовою завідувач кафедри українознавства Ольга Стадніченко.
 Низку студентів філологічного факультету відзначили Почесними грамотами за успішну участь у різноманітних пізнавальних конкурсах та популяризацію української мови серед учнів запорізьких шкіл. Окремо організатори свята згадали про переможниць міжнародного конкурсу «Мій рідний край» Ольгу Донцову й Сусанну Асатрян.
Перед аудиторією зі своїми науковими доповідями, присвяченими актуальним питанням з історії розвитку української мови та її сьогодення, виступили Альона Новосьолова й Антоніна Журавель. Свої твори аудиторії зачитали переможці конкурсу знавців староукраїнської мови. Виступи Олени Кушніренко, Ангеліни Какуші та Кирила Ракити, перед якими стояло завдання написати художній текст мовою, якою спілкувалися наші пращури в ХІV- ХVІІ століттях, викликали неабияке зацікавлення в аудиторії.
Святковій атмосфері заходу сприяли художні номери: декламація власних поетичних творів у виконанні Світлани Мамай та Аліни Чилій, а також вокальний виступ Наталії Заболотної.

Таміла Тарасенко

Схожі новини