Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Семінар-тренінг для вчителів іноземних мов

Семінар-тренінг для вчителів іноземних мов

01.11.2007 18:14

Тридцять першого жовтня у ЗНУ пройшов семінар-тренінг з методики викладання іноземних мов для вчителів середніх шкіл м. Запоріжжя. Цей захід проводили з метою закріплення співпраці між вчителями шкіл та викладачами ЗНУ.

Ініціатором заходу виступив факультет іноземної філології та факультет довузівської підготовки. На запрошення відгукнулися 105 викладачів.

«Ми дуже раді, що наша перша спроба співпраці із вчителями у форматі семінару-тренінгу - вдалася. Адже ми не тільки ознайомили наших колег із перевагами класичної вищої освіти та факультету іноземної філології зокрема. У ході спілкування викладачі ЗНУ обмінялися досвідом із педагогами, які працюють у школах. Тепер ця інформація, безсумнівно, допоможе їм покращити рівень підготовки майбутніх абітурієнтів, – зазначає декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна.

«Я завжди приходжу сюди з хвилюванням», - розповідає Світлана Ткаченко, вчитель французької мови ліцею №99. – «Це моя альма-матер. І в моїй сім’ї вже склалася династія: я закінчувала цей ВНЗ, моя дочка отримала освіту саме тут, а зараз тут навчається моя онука. Мені дуже подобається, коли нас запрошують на подібні семінари, тому що це дає можливість на певний час поринути у світ вишуканої французької мови».

Семінар розпочався пленарним засіданням, його відкрила Галина Морошкіна. Декан представила аудиторії керівництво свого факультету, розповіла про його структуру та лінгвоцентри, що функціонують при ньому. Гості також дізналися, що при факультеті іноземної філології по суботах з першої до третьої години дня працюватиме безкоштовний консультаційний пункт, у якому майбутнім студентам даватимуть поради, щодо вивчення іноземних мов найкращі викладачі. До гостей звернулась і декан факультету довузівської підготовки Ірина Бакаленко, яка розповіла про підготовчі курси і зазначила, що тільки за допомогою вчителів, до ЗНУ прийдуть «більш кваліфіковані абітурієнти».

На думку Ірини Миколаївни, проведення таких семінарів за участі кожного факультету – позитивна практика. Це, окрім усього, дозволяє постійно допомагати викладачам, ділячись з ними відомостями про сучасні методики викладання, нові методичні посібники та інше. У листопаді планується проведення семінару-тренінгу для вчителів-біологів.

Після офіційної частини гості мали можливість прослухати ряд лекцій з англійської, французької, німецької та іспанської мов і відвідати секції та практикуми. З точки зору Ольги Фисини, викладача англійської мови ЗОШ №59, такі заходи, по-перше, дуже цікаві в плані обміну досвідом між викладачами середньої та вищої школи. По-друге, ми завжди приємно вражені спілкуванням із професором Юрієм Зацним, тому що ця людина завжди вміє здивувати своїми дослідженнями. А по-третє, в ході роботи у нас виникло побажання: насичувати ці заняття практикою, а не лише збагачувати теоретично».

За словами Галини Морошкіної, внаслідок співробітництва факультету зі школами підготовка абітурієнтів до вступних іспитів стає ще кращою. Адже інтелектуальний та старанний студент – це в першу чергу гарно підготовлений та ерудований абітурієнт.

Ігор САМОКИШ, Олена СКОК