Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Яскраву концертну програму та екскурси в минуле презентували на факультеті СПП до його ювілею

Яскраву концертну програму та екскурси в минуле презентували на факультеті СПП до його ювілею

Яскраву концертну програму та екскурси в минуле презентували на факультеті СПП до його ювілею
14.11.2016 09:23 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології СПП ювілей свято

Факультет соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету не тільки приймав привітання з нагоди свого 25-річного ювілею, але й підготував для гостей яскраву концертну програму. Вона була сповнена професійними творчими номерами, історичними екскурсами, а також відеосюрпризами та фотоспогадами.

Активну участь у підготовці концерту взяли самі представники факультету, роботу яких координувала заступник декана з виховної роботи Лариса Іванова, учасники Навчального театру, художнім керівником котрого є Кристина Бондарева та, звичайно, гості самого факультету – його партнери, випускники, студенти, яких гостинно запросив факультет та, зокрема його декан Ольга Пономаренко. Розпочалося свято з урочистого виконання акторами факультету СПП гімну України.
Сюжет сценарію концертної програми побудували з точки зору психологічної науки на різні вікові періоди: період дитинства, вікової кризи із гаслом «Я сам», підліткового віку з часом новоутворень, юнацтва і нарешті – 25-річчя – віку ранньої дорослості. Під час свята звучали короткі екскурси про історію зародження факультету у 1986 році (а це рік створення кафедри педагогіки та психології, яку очолила Зінаїда Белоусова). У 1988 році завідувачем цієї кафедри стала Людмила Міщик. Спільно з кафедрою наукових основ управління школою (завідувач Микола Приходько) вони й стали фундаторами факультету. І ось 6 грудня 1991 року з’явився наказ «Про створення факультету додаткових та суміжніх професій».
Украй щемливою стала презентація фотоспогадів цього періоду, яку продемонстрували під час концерту. Зал гучними оплесками зустрів кожну її світлину, котра ностальгічно занурювала присутніх у далекі роки зародження факультету. Добірку продемонстрували під пісню «Якими ж молодими ми були» у виконанні старшого викладача кафедри акторської майстерності та дизайну, соліста вищої категорії Запорізької обласної філармонії Миколи Квєткова.
Відтак, кожен короткий екскурс у минуле супроводжували яскраві концертні номери. Як-от вальси від клубів спортивно-бального танцю «Грація» (родина Книшів) та «Dance Life» (керівник – випускник СПП – Станіслав Хіль), виступ ансамблю скрипалів TESORO дитячої школи мистецтв №4 (керівник Ольга Бєлоконєва, випускниця факультету СПП), кілька неймовірно захоплюючих виступів керівника студії «Ліберті» - studio of acrial art, випускниці факультету СПП Марії Лось із повітряним кільцем та полотна у вигляді тканинних канатів, вокал від акторів, випускників 2016 року, а нині студентів магістратури Євгена Славінського й Івана острівного та виступ від випускниці факультету СПП, викладача вокалу кафедри акторської майстерності та дизайну, солістки вищої категорії Запорізької обласної філармонії Юлії Кирьянової, «Черемшина» від доцента кафедри акторської майстерності та дизайну, заслуженого працівника культури України Лілії Гринь та випускниці СПП, акторки Театру молоді Анни Сімонової.
Що ж до інформаційних врізок концерту, то вони охоплювали кожен ключовий період розвитку. Скажімо, у 1992 році у ЗНУ створили кафедру соціальної педагогіки (завідувач Микола Приходько, а з 2005 року – Наталія Заверико). З 1993 року офіційною назвою структури вишу стала – факультет соціальної педагогіки та психології.
Від дня свого заснування факультет лишається активним учасником проектів, що упроваджуються в Україні. З 1994 року – він є партнером Міжнародної федерації соціальних педагогів, Української асоціації соцпедагогів, Християнського дитячого фонду проекту «Соціальна освіта в Україні», у межах якого створено інформаційно-консультаційний ресурсний центр для працівників соціальної галузі.
А вже у 1995 році у виші створили кафедру практичної психології (завідувач Наталія Шевченко, а з 2005 – Наталія Губа). У 1997 – відкрили Навчальний центр підготовки за додатковими спеціальностями (керівник Галина Локарєва). З 2002 року його було перейменовано в Центр освітньої діяльності. Ця структура надала студентам можливість отримання двох спеціальностей. Це сприяло підвищенню можливості адаптації до мінливих умов того часу та їхній конкурентноспроможності на ринку праці. На додаткових спеціальностях навчалися студенти всіх факультетів: їм надавалася можливість стажування та навчання за кордоном. Серед випускників центру такі відомі вчені, як Віталій Бочелюк, Олександр Гура, Євген Цокур, Олена Філь, Анжела Поплавська, Наталія Омельченко. Загалом – близько 300 спеціалістів галузі психології, соціології та політології.
У 1997 році на факультеті була захищена перша докторська дисертація із соціальної педагогіки. А вже у 2000 – відкрито кафедру акторської майстерності. За 16 років її діяльності було здійснено 12 випусків висококваліфікованих спеціалістів – акторів музично-драматичного театру та кіно. У 2003 році проект «Вчимося та працюємо разом» за участю Університету прикладних наук Магдебург-Стендаль та дитячого комплексу «Кушель-хауз» (Німеччина) дав можливість для функціонування Навчальної лабораторії лікувальної та соціальної педагогіки (завідувач Наталія Мамай).
У 2005 році кафедра педагогіки та психології розпочинає набір слухачів до магістратури «Педагогіка вищої школи», а на базі факультету розпочато підготовку магістрів за міжнародною програмою «Європейські перспективи соціального включення»: студенти мали можливість пройти стажування у провідних професорів із 14 партнерських вишів Європи. Із 2011 року на базі кафедри акторської майстерності відкрили Навчальний театр (керівник Олександр Житомирський, а з 2012 – Кристина Бондарева). Із 2014 року створили Центр гендерної освіти, який приєднався до загальної мережі відповідних центрів (керівник Тетяна Голованова). У 2015 – почав працювати Центр психологічного здоров’я та психосоціального супроводу.
Під час свята наголосили, що факультет видає два фахові журнали, є організатором постійно діючих наукових заходів різного рівня, тут діє студентський психологічний клуб (керівник Євгенія Калюжна) та кіноклуб «Інсайт» (керівник Юліанна Мацкевич). Доцент Ольга Іщук є організатором регулярних телемостів та скайп-конференцій з колегами із зарубіжних наукових установ.
Цікавою родзинкою свята стала вишукана мальована анімація живої задньої частини сцени, а також презентація під час фінішних акордів концерту – гімну факультету соціальної педагогіки та психології!
Колектив ЗНУ приєднується до привітань з нагоди ювілею та бажає колегами нових досягнень, оптимізму та наснаги!
Фотогалерея: https://vk.com/album-3183283_238960379
Відеоуривок із концерту: https://www.youtube.com/watch?v=6wvzeKmh5E8

Марія Канцелярист

Схожі новини