Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вперше у ЗНУ відбулася Битва стартапів

Вперше у ЗНУ відбулася Битва стартапів

Вперше у ЗНУ відбулася Битва стартапів
14.11.2016 13:46 Все Головні новини Факультети Економічний Битва стартапів економічний факультет

10 листопада вперше на базі ЗНУ відбулася 63-тя Битва стартапів. Її організували Інвестиційна платформа Startup.Network, Міжнародна освітня програма EUROSTUDENT ™ і Школа нетворкінгу Соломії Бойко, за підтримки Наукового товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Запорізького національного університету. Такі заходи традиційно відбуваються двічі на рік і мають визначати найбільш вдалі для реалізації та інвестування бізнес-проекти у різних країнах.

Участь у черговій Битві стартапів взяли дев’ять регіональних команд, які представили експертній комісії свої інвестиційні бізнес-проекти. Серед учасників були як досвідчені бізнесмени, так і початківці цього напряму діяльності, у тому числі студенти. Цього разу були презентовані проекти з нової енергетики, кондитерська, кав’ярня, музичний клубу тощо. У їхньому числі – бізнес-плани двох команд студентів 3 курсу економічного факультету ЗНУ, які виступають генераторами бізнес-ідей та резидентами «БІ – Запоріжжя», що працює на базі ЗНУ: Катерина Зямко та Ірина Тонких розробили бізнес-проект з «Вирощування домашньої птиці на продаж» та Маргарита Кардашевська із бізнес-проектом «Пасіка». Під час останнього засідання саме ці інвестиційні ідеї отримали високу оцінку спеціалізованої комісії, яку очолював директор бізнес-інкубатора «БІ-Запоріжжя» Олександр Череп.
Головною метою учасників Битви стартапів, звичайно, було отримати визнання перспективності свого задуму і знайти підтримку й зацікавленість у колі потенційних інвесторів, а для організаторів – відбір інвестиційно-привабливих проектів, які будуть представляти регіони під час головної в Україні Битви стартапів. Треба наголосити, що переможець, який виступатиме від України на міжнародному рівні може отримати для реалізації своєї бізнес-ідеї від 10 до 500 тисяч доларів.
Під час чергової регіональної Битви стартапів у ЗНУ, окрім організаторів та учасників, із зацікавленням за розвитком подій слідкували представники ЗНУ та гості: начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, голова НТСА ДМВ Кристина Пирогова, голови наукових товариств факультетів, викладачі та студенти ЗНУ тощо. У числі гостей цього дня ЗНУ відвідав Едуард Бахтін, який виступає спостерігачем у складі Громадської ради при виконавчому комітеті Запорізької міської ради за роботою Координаційної ради з питань Громадського бюджету, відтак виявляє зацікавленість проектами, які спрямовані на розвиток саме інфраструктури Запоріжжя. Такі проекти мають перспективу бути профінансованими у рамках міського бюджету, навіть, якщо вони не вийдуть у коло переможців Битви стратапів.
На початку зустрічі координатор міжнародного проекту Соломія Бойко розповіла про організаційні моменти та регламент Битви стартапів, представила членів експертної комісії та окреслила перспективи для переможців проекту. Надалі гравці виступили із короткими презентаціями, під час яких представили основні ідеї проектів та свої бізнес-плани. Переможцями стануть два з представлених проектів. Одним із них вже був визначений експертною комісією – це проект студентки ЗНУ Маргарити Кардашевської «Пасіка». А другий буде обраний за результатами онлайн-голосування на сайті Startup.Network. http://btl.startup.network . Обидва переможці представлятимуть Запорізьку область на всеукраїнській Битві стартапів.
Усі учасники також змогли почути компетентні оцінки експертів та поради щодо удосконалення власних проектів. Як зауважили представники НДЧ та НТСА ДМВ, обидві сторони (університет та координатори проекту Битви стартапів в особі Соломії Бойко) зацікавлені у продовженні співробітництва. Адже ЗНУ має потужну базу для створення конкурентноспроможних бізнес-проектів, що і продемонстрував визначений експертною комісією проект студентки ЗНУ і резидента «БІ – Запоріжжя». Подібні ідеї зі створення та конкурсного відбору інвестиційних бізнес-проектів науково-дослідні структури університету планують впроваджувати і на усіх факультетах.

Олена Хлистун

Схожі новини