Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькій обласній державній адміністрації нагородили 8 молодих науковців ЗНУ

У Запорізькій обласній державній адміністрації нагородили 8 молодих науковців ЗНУ

У Запорізькій обласній державній адміністрації нагородили 8 молодих науковців ЗНУ
16.11.2016 09:28 Все Головні новини Студентська наука конкурс перемога

П’ятнадцятого листопада в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулося підбиття підсумків та нагородження переможців Обласного конкурсу для обдарованої молоді в галузі науки-2016. Студенти й аспіранти ЗНУ традиційно гідно презентують університет під час цього престижного інтелектуального змагання, та цей рік став особливо вдалим для молодих науковців вишу. Вони стали кращими у восьми номінаціях з одинадцяти.

Загалом, цього року на розгляд кваліфікованому журі конкурсу надійшло 93 роботи від студентів вищих навчальних закладів Запорізької області та підприємств м. Запоріжжя. При цьому організатори заходу – представники ЗОДА – відзначили зростання і так традиційно високого рівня написання наукових робіт. Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін та заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко згадали про ці статистичні дані під час привітання переможців конкурсу з прийдешнім Днем студента. Також переможцям подякували за активність, небайдужість та бажанням розвивати вітчизняну науку.
Едуард Гугнін вручив Почесні грамоти та грошові сертифікати конкурсу. Серед інших, відзначили вісім представників ЗНУ: у галузі «Економіки» – студентку економічного факультету Анну Лукашенко (тема наукової роботи: «Прогнозування параметрів конкурентоспроможності товару промислового підприємства (ПАТ ‘’Запоріжсталь’’) інструментарієм нечіткої логіки»), у галузі «Експериментальні та клінічні аспекти медицини» – студентку біологічного факультету Олену Попазову (тема: «Вивчення впливу біологічно активних речовин культуральної води при біотехнології медичної п’явки як об’єкта гірудотерапії»), у галузі «Краєзнавство» – відразу двох переможців з історичного факультету Запорізького національного університету. Кращою у цій галузі серед студентів стала Дар’я Торба («”Емансипація по-радянськи” і жінки Запоріжжя в 1920-х рр. ХХ ст.»), а серед молодих фахівців – аспірант 2 року навчання Віктор Буренков (тема роботи: «Запорізька партійна група серед номенклатурних еліт України та Радянського союзу (1945-1991 рр.)»). Крім того, нагороди вручили: в галузі «Педагогіка» – студентці факультету соціальної педагогіки та психології Анні Резніченко («Формування екологічної культури дітей старшого шкільного віку у поза навчальній діяльності»), у галузі «Право» – студенту юридичного факультету Михайлу Шевченку («Відповідальність державного службовця за порушення присяги»), в галузі «Соціологія» – студентці Анастасії Шоломко («Вплив word-of-mouth технологій на формування споживчого попиту городян»), а в галузі «Українознавство» – студентці філологічного факультету Марії Ленок («Відродження козацької бойової культури в сучасній українській літературі»). Заступник голови ЗОДА від імені адміністрації області також відзначив Подяками наукових керівників переможців конкурсу. Зокрема, слова щирої вдячності пролунали на адресу представників професорсько-викладацького складу ЗНУ: професорів Тетяни Коломоєць (юридичний факультет), Валентини Кравченко (філологічний факультет), Федора Турченка (історичний факультет), Олександра Фролова (біологічний факультет) та доцентів Ірини Савченко (історичний факультет), Ігоря Кудінова (факультет соціології та управління), Юліанни Мацкевич (факультет соціальної педагогіки та психології) та Сергія Чеверди (економічний факультет).
Також Едуард Гугнін окремо привітав декана юридичного факультету, професора Тетяну Коломоєць, яка сьогодні відзначає свій день народження. Він наголосив, що вже багато років майбутні правники, які навчаються в ЗНУ, посідають призові місця в конкурсі, та побажав молодим науковцям вишу подальших успіхів. У свою чергу, декан юридичного факультету подякувала представникам обласної адміністрації від імені всіх наукових керівників та висловила сподівання, що діяльність молодих науковців і надалі знаходитимуть підтримку у представників запорізької влади. До речі, презентацію роботи Михайла Шевченка, науковим керівником якого була Тетяна Коломоєць, представили під час заходу серед найактуальніших і найцікавіших робіт. Аргументація Михайла при висвітлені складного правового питання та його висновки неабияк зацікавили присутніх.
Коментуючи результати цьогорічної участі студентів ЗНУ в обласному конкурсі, начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло наголосила, що викладачі вишу дуже задоволені розвитком студентської науки вишу: минулого року перемогу здобули лише 6 осіб порівняно з 8 у цьому році, тож видно зростання рівня наукової діяльності студентів й аспірантів. Крім того, перемога в таких номінаціях, як «Право», «Експериментальні та клінічні аспекти медицини», «Педагогіка» є вже традиційними для студентів вишу. А от відзначення відразу двох робіт у галузі «Краєзнавство» є справжнім проривом для історичного факультету ЗНУ.
До речі, для цього молоді науковці факультету доклали чимало зусиль: п’ятикурсниця Дар’я Торба розповідає, що займається вивченням становища жінок у Запоріжжі у 20-х рр. минулого століття з першого курсу. При цьому їй доводиться багато часу проводити в архівах, бо в підручникам і посібниках замало матеріалу на цю тему. Також із першого курсу дослідженням своєї тематики в контексті вивчення становлення політичної еліти у повоєнні роки минулого століття на Сході та Півдні України займається аспірант Віктор Буренков. Він стверджує, що результати його роботи допоможуть краще зрозуміти історичні процеси в Запорізькій області, невідомі широкому загалу. А от Олена Попазова проводила експериментальні дослідження своєї практично спрямованої роботи на базі навчально-науково-дослідної лабораторії клітинної та організменної біотехнології біологічного факультету під керівництвом її завідувача, професора Олександра Фролова. Вона переконана, що результати сприятимуть розвитку герудотерапії. Темою своєї наукової роботи Анна Лукашенко завдячує проходженню практики на базі підприємства-партнера економічного факультету ЗНУ. Студентка сподівається, що в майбутньому результати її дослідження знайдуть практичне втілення в діяльності ПАТ «Запоріжсталь». А от Марію Ленок відзначили за те, що взявши нібито добре вивчену тему козацтва в українській літературі, студентка змогла розкрити її під новим кутом зору. Загалом, усі переможці конкурсу від Запорізького національного університету щиро радіють тому, що їхня наукова діяльність гідно поцінована на обласному рівні, та впевнені, що продовжать плідно займатися наукою і в майбутньому.

Таміла Тарасенко

Схожі новини