Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека до Дня Гідності та Свободи

Наукова бібліотека до Дня Гідності та Свободи

Наукова бібліотека до Дня Гідності та Свободи
18.11.2016 10:59 Все Головні новини Наукова бібліотека книжкова виставка

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Указ Президента «Про відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи» від 06.10.2016 р. №436спрямовує на забезпечення гідного вшанування громадянської мужності учасників революційних подій. Цього дня також буде вшановано мужність і героїзм учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, волонтерів, які відстоюють територіальну цілісність України, захищають надбання Революції Гідності. Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Революція гідності: ціна свободи» (хол наукової бібліотеки).

Центральним експонатом виставки є альбом «Майдан – революція гідності 2013-2014. Фотолітопис у трьох блоках» (автор ідеї та керівник проекту Станіслав Кубів, К., 2015). Три частини цього образотворчого видання документують події Революції Гідності: початок Революції Гідності, події під час боротьби на Майдані та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
В монографії «Українська Революція гідності, агресія РФ і міжнародне право» (К., 2014) провідні вітчизняні юристи-міжнародники намагаються дати правову кваліфікацію подіям на Майдані Незалежності у Києві під час Революції гідності (листопад 2013 - лютий 2014), агресії РФ щодо України.
«111 дней Майдана: записки киевлянки» (К., 2014) – книга безпосередньої учасниці подій Майдану киянки Юлії Орлової – день за днем, ніч за ніччю, ніяких фантазій – лише гола-голісінька правда. Це книга про київську протестну культуру, про киян і про українську солідарність.
У центрі розповіді Ганни Токмань «Майдан: сторінка живої історії» (Ніжин, 2015) – ніч штурму київського Майдану 18-19 лютого 2014 р. Окреслено психологічні портрети людей, з якими авторка була поруч. «Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв» (К., 2015) – ця книга про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона – про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив. Тут ви можете прочитати знакові історії про знакові події цієї неоголошеної війни на Донбасі...
Маргарита Сурженко презентувала свою книгу «АТО. Історії зі Сходу на Захід» (Брустурів, 2014) в нашій бібліотеці. Що зробили б ви, якби одного дня залишились без нічого? Чи змогли б знайти в собі сили боротися далі, бо рідне місто виштовхнуло вас зі своїх обіймів і змусило починати все заново? Повість надихає і сповнює надією.
Книга Галини Вдовиченко «Маріупольський процесс» (Харків, 2015) – переможець «Коронації слова - 2015» у номінації «Ґранд-романи». Батальні сцени і мирне життя, любов і ненависть, брехня і правда. Це наче путівник шляхами війни, де кожна деталь важлива і кожен крок убік – великий ризик. «Волонтери. Мобілізація добра» (Харків, 2015) – ця книга про тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги… Це волонтери. Мирні воїни світла. Строкатий килим із віршів, есеїв і щемливих оповідань найкращих українських авторів змусить задуматися над цим феноменальним явищем та, мабуть (хто знає), зважитися на власний крок.
Інформацію про всі книги, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні на перегляд книжкових виставок та вивчення подій, які вже сьогодні стають нашою історією!

Наукова бібліотека

Схожі новини