Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук обговорив із керівництвом ЛНУ ім. І.Франка перспективи співпраці між вишами

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук обговорив із керівництвом ЛНУ ім. І.Франка перспективи співпраці між вишами

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук обговорив із керівництвом ЛНУ ім. І.Франка перспективи співпраці між вишами
21.11.2016 14:33 Все Головні новини Університет академічна мобільність візит

Проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук повернувся із триденної робочої поїздки до Львівського національного університету імені І.Франка. Під час перебування в одному з провідних вітчизняних вишів він завітав на захист докторської дисертації доцента кафедри українознавства ЗНУ Володимира Бондаренка, який має вади зору. Також проректор зустрівся з представниками адміністрації ЛНУ ім. І.Франка та його структурних підрозділів, аби обговорити досвід львівського вишу в деяких важливих галузях життєдіяльності, а також домовитися про подальший розвиток взаємовигідної співпраці між університетами.

Успішний захист дисертації «Український вільнокозацький рух в Україні та на еміграції (1919–1993 рр.)» Володимира Бондаренка на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю «всесвітня історія» став результатом його багаторічної напруженої роботи. Науковим консультантом вченого виступив ректор Запорізького національного університету, професор Микола Фролов. Тож, як зазначив Геннадій Васильчук, звертаючись до львівських колег, для ЗНУ було дуже важливо, що в ЛНУ доброзичливо поставилися до запорізького історика, намагалися всіляко підтримати науковця з вадами зору. Водночас, проректор, розповідаючи про свою поїздку до Львова, наголосив, що члени спеціалізованої ради, на базі якої проходив захист, відзначили високий рівень виконання наукової роботи.
Крім того, Геннадій Васильчук зустрівся із представниками адміністрації Львівського національного університету: проректором з наукової роботи Романом Гладишевським і проректором з міжнародних зв’язків Мариною Зубрицькою. Йшлося про перспективи подальшого розвитку співробітництва між вишами, зокрема посилення академічної мобільності студентів і викладачів, участь у спільних міжнародних проектах тощо. Також відбувся обмін досвідом із керівником науково-дослідної частини ЛНУ Юрієм Плевачуком щодо сучасного стану наукової діяльності у вищих навчальних закладах.
Проректор з наукової роботи ознайомився з діяльністю львівського Центру італійської мови та культури, оскільки в найближчих планах запорізького університету – відкриття нового структурного підрозділу. На базі ЗНУ незабаром усі охочі зможуть опанувати «з нуля» чи вдосконалити рівень володіння італійської мови.
Також Геннадій Васильчук завітав до наукової бібліотеки львівського університету та зустрівся з її директором Василем Кметєм. Вони обговорили сучасне становище бібліотек та модернізацію їхньої діяльності, зумовлену запитами сьогодення. Зокрема, у бібліотеці ЛНУ ім. І. Франка не лише триває процес оцифрування всього великого книжкового фонду, але й ведуться активні пошуки нових форм роботи з читачами: проводяться квести, конкурси, нічні екскурсії, залучаються гранти для її оновлення її матеріальної бази тощо.
Сам проректор з наукової роботи оцінив свій візит до львівського вишу як дуже інформативний і корисний щодо перспектив виведення співробітництва між ЗНУ та ЛНУ ім. І.Франка на якісно новий рівень.

Таміла Тарасенко

Схожі новини