Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Система підготовка докторів філософії у ЗНУ представлена на всеукраїнському науково-практичному семінарі

Система підготовка докторів філософії у ЗНУ представлена на всеукраїнському науково-практичному семінарі

Система підготовка докторів філософії у ЗНУ представлена на всеукраїнському науково-практичному семінарі
22.11.2016 09:03 Все Головні новини Університет відділ аспірантури і докторантури наука

Новацією Закону України «Про вищу освіту» є реформування звичної системи підготовки науково-педагогічних кадрів і впровадження наукового ступеня доктора філософії (PhD). З 2016 р. вищі навчальні заклади розпочали підготовку докторів філософії за власним освітньо-науковими програмами та в умовах суттєвих нормативних змін.

Обговоренню цих питань було присвячено Міжнародну науково-практичну конференцію «Третій рівень освіти в Україні: становлення та тенденції», що проходила на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки 18-20 листопада 2016 р. Конференція зібрала колег з провідних вишів України і Польщі.
Завідувач відділу аспірантури і докторантури Запорізького національного університету кандидат історичних наук, доцент Юрій Каганов презентував під час конференції започатковану у нашому виші модель підготовки докторів філософії, окресливши головні досягнення й проблеми у цій царині. Значний інтерес колег викликали навчальні плани і зміст освітньої складової підготовки аспірантів, можливості електронної системи забезпечення навчання ЗНУ «Moodle», системи «Деканат», що активно використовуються при реалізації освітньої складової аспірантів. Було акцентовано на суттєвому контингенті аспірантів і докторантів Запорізького національного університету, у т.ч. тих осіб, що навчаються на умовах контракту, матеріальній винагороді, що виплачується у нашому виші за захисти дисертацій.
В рамках конференції відбувся науково-практичний семінар-тренінг з підвищення кваліфікації представників відділів аспірантури і докторантури вищих навчальних закладів.
За словами Юрія Каганова, представники вишів поділилися власним досвідом університетської автономії в реформуванні аспірантури і докторантури, обговорили нормативно-правові колізії, що істотно ускладнюють діяльність на третьому рівні вищої освіти, міжнародний досвід у цій сфері.
За результатами конференції напрацьовані рекомендації для Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Відділ аспірантури і докторантури

Схожі новини