Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В обговоренні проекту Концепції розвитку юридичної освіти в Україні взяли участь представники ЗНУ

22.11.2016 14:26 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет наука законодавча ініціатива

Уже протягом трьох місяців в Україні триває процес громадського фахового обговорення проекту Концепції розвитку юридичної освіти, підготовленого робочою групою, сформованою із представників Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, провідних вітчизняних наукових правничих установ, вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців за спеціальністю 081 «Право». Задля якомога більшого залучення до процесу ознайомлення із текстом Проекту юристів-вчених, юристів-практиків, а також усіх зацікавлених осіб, було запроваджено практику регіональних презентацій та обговорення відповідного Проекту. Протягом вересня-жовтня вже відбулися регіональні презентації у Харкові, Чернівцях, Києві.

21 листопада 2016 року було проведено чергову презентацію – у місті Дніпро. На базі юридичного факультету Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара зібралися представники правничих шкіл Дніпропетровської та Запорізької області. Достатньо представницькою була делегація юридичного факультету ЗНУ – декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, завідувач кафедри адміністративного та господарського права Валерій Колпаков та доцент кафедри конституційного та трудового права Микола Мартинов.
Під час заходу учасники мали змогу поспілкуватися із представниками Міністерства освіти і науки країни, а саме: Дмитром Кумковим, начальником відділу нормативного забезпечення вищої освіти МОН України, а також Міністерства юстиції України, а саме – Романом Усенком, радником Міністра юстиції України.
Цікаві повідомлення, безпосередньо присвячені обґрунтуванню доцільності розробки проекту Концепції, висвітленню особливостей процесу розробки відповідного Проекту,його ресурсного забезпечення, зробили Артем Шаіпов, юридичний радник Програми USAID з реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» та Ірина Іванків, національний спеціаліст проектів Відділу верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЕ в Україні.
Базову доповідь зробив член Робочої групи з розробки проекту Концепції, заступник члена Венеціанської комісії від України Сергій Головатий, зосередивши увагу на оновленому розумінні фаху правника. Концептуальні підвалини стандарту правничої освіти як мінімальних вимог для отримання доступу до правничої професії в Україні висвітив д.ю.н., член Робочої групи з розробки проекту Концепції, Член Вищої ради юстиції, Голова Науково-методичної підкомісії МОН України з розробки стандартів освіти за спеціальністю 081 «Право» Андрій Бойко.
Усі учасники заходу змогли не лише ознайомитися із текстом проекту Концепції, а й висловити своє бачення стосовно окремих його положень. Запеклі дискусії розгорілися навколо питань, безпосередньо присвячених оновленому розумінню правничої професії; питанням процедури допуску до професії судді, адвоката, нотаріуса, прокурора; компетенційного підходу до змістовного наповнення стандарту вищої освіти; наскрізного магістерського рівня вищої освіти зі спеціальності «Право» на основі повної загальної середньої освіти; очної та комбінованої форм навчання; критеріїв кості юридичної освіти та рейтингового оцінювання правничих шкіл. За підсумками обговорення напрацьовано цілу низку пропозицій щодо тексту проекту Концепції розвитку юридичної освіти в Україні, які у систематизованому вигляді передані до профільних міністерств для урахування у процесі доопрацювання та остаточного прийняття відповідного документу, покликаного докорінно змінити засади правового регулювання відносин правничої освіти, вдосконалити її для фахової підготовки правника відповідно до європейських стандартів вищої освіти та правничої професії.

Юридичний факультет