Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор Микола Фролов обговорив з викладачами факультету журналістики напрямки роботи в поточному році

Ректор Микола Фролов обговорив з викладачами факультету журналістики напрямки роботи в поточному році

Ректор Микола Фролов обговорив з викладачами  факультету журналістики напрямки роботи в поточному році
22.11.2016 16:13 Все Головні новини Факультети Журналістики Зустріч з викладачами

У Запорізькому національному університеті тривають зустрічі ректора Миколи Фролова з викладацькими колективами факультетів. Двадцять другого листопада відбулася розмова Миколи Олександровича з представниками факультету журналістики.

На цій зустрічі були розглянуті питання конкуренції Запорізького національного університету на регіональному, всеукраїнському та європейському рівні. Микола Олександрович звернув увагу, що керівництво вишу постійно займається профорієнтаційною роботою і висловив сподівання, що і на факультеті журналістики профорієнтаційна діяльність буде постійною та ефективною. При цьому важливим і необхідним в такій роботі є врахування 3 факторів, які сприяють вступу абітурієнтів до інших вишів, а саме: наявність військових дій поблизу нашого регіону, економічна скрута та безробіття, а також несприятлива екологічна ситуація.
Крім того були розглянуті питання економічних факторів роботи вишу, його фінансово-господарської діяльність, зокрема, підвищення оплати праці викладачів та співробітників, наукові розробки та творчі пошуки, витрати на комунальні платежі, проведення ремонтних робіт та покращення матеріально-технічної бази. Робота над цими напрямами і пошук ресурсів для подальшого розвитку, за словами ректора, буде продовжуватись і далі. Він переконаний, що підходи до управління матеріальною базою вишу повинні бути добре обміркованими з врахуванням сучасних і місцевих реалій.
Присутні на заході обговорили питання, пов’язані з залученням до освітнього процесу сучасних технологій, пошук нових підходів і форм щодо поліпшення навчального процесу, удосконалення програмного забезпечення навчальних планів, формування нових вимог до викладачів. Також ректор акцентував особливу увагу учасників зустрічі на необхідності вироблення якісно нового, сучасного, підходу до підготовки молодих журналістів, зокрема, розширення їх знань про державний устрій і економічну систему держави, засади держави і права. На його думку, формування широкого кругозору та вміння аналізувати суспільні і політичні процеси в державі, підняття морального рівня - повинні бути складовою частиною навчання та підготовки майбутніх журналістів.
Під час зустрічі Микола Олександрович наголосив, що в ЗНУ необхідно особливу увагу приділити якісно новій науковій діяльності вишу, розвинути її наукову базу, прикладний складник, докладати більше зусиль для участі в грантових програмах і проектах, адже саме це може забезпечити розвиток і процвітання університету. Наукова діяльність, за словами ректора, є одним із пріоритетних напрямів діяльності вишу. А в умовах зменшення державного фінансування наукової діяльності необхідно шукати нові імпульси та джерела для наукових пошуків за рахунок європейських та всеукраїнських грантів та адаптувати закордонний освітній досвід до умов сьогодення, адже це є елементом конкурентної боротьби, в якій виш бере участь. Проте на думку ректора, неможливо остаточно відмовитися від державного фінансування в системі освіти.
Спілкуючись з Миколою Фроловим, викладачі цікавились питаннями покращення матеріально-технічної бази факультету журналістики, спрощення системи документообігу, впровадження інновацій в нормативно-правовій базі системи освіти на державному рівні, розвитку наукової інфраструктури та можливості формування на базі вишу спеціалізованих консультативних центрів для написання наукових студентських і викладацьких досліджень, впровадження спеціалізованих курсів з методології наукових досліджень з масових комунікацій, змін щодо вимог для отримання наукових ступенів. Також представники викладацького складу факультету під час зустрічі висунули і ряд пропозицій щодо покращення і розвитку системи та методології наукових досліджень, а також системи фінансування проектної та грантової діяльності, зокрема, виділення окремих рахунків для спрямування коштів конкретним грантоотримувачам.
Микола Фролов висловив переконання, що всі викладачі факультету журналістики розуміють необхідність змін та докладуть максимум зусиль заради подальшого розвитку Запорізького національного університету.
Наприкінці заходу декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін та інші учасники зустрічі подякували адміністрації вишу за увагу до всіх потреб та пропозицій колективу факультету.

Олена Переверзєва

Схожі новини