Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували Концепцію проектної діяльності вишу

У ЗНУ презентували Концепцію проектної діяльності вишу

У ЗНУ презентували Концепцію проектної діяльності вишу
24.11.2016 11:02 Все Головні новини університет науково-методична рада відділ проектної діяльності

Двадцять другого листопада в Запорізькому національному університеті під час засідання науково-методичної ради начальник відділу проектної діяльності вишу Наталія Коваленко виступила із доповіддю про Концепцію проектної діяльності Запорізького національного університету, яка репрезентує організацію, цілі та завдання проектної діяльності, а також шляхи їх реалізації.

Доповідач наголосила, що головні цілі проектної діяльності полягають у створенні сучасного динамічного дослідницько-інноваційного середовища задля успішної реалізації творчого потенціалу ЗНУ, практичного впровадження результатів творчих ідей студентів, аспірантів, докторантів, наукових і науково-педагогічних працівників шляхом розробки проектів. А також – забезпечення їх фінансування за рахунок зовнішніх джерел і грантової діяльності й участі у національних та міжнародних конкурсах, проектах і програмах.
За словами Наталії Коваленко, основними завданнями проектної діяльності у виші є: пошук проектних пропозицій, грантів, фондів з фінансування проектів для викладачів і студентів, організація інформаційно-комунікаційного середовища на базі ЗНУ щодо проектної діяльності з метою інформування викладачів та студентів про проектні пропозиції, гранти, фонди тощо. Крім того, Концепція передбачає використання проектної діяльності як складової освітнього процесу, зокрема – введення дисципліни з організації проектної діяльності у навчальні плани всіх спеціальностей та виконання випускних кваліфікаційних робіт у вигляді проектів. Одним із завдань запровадження проектної діяльності у виші є співпраця з підприємствами у напрямку організації конкурсів проектів серед студентів та залучення студентів, аспірантів, докторантів, наукових і науково-педагогічних працівників до участі у міжнародних, всеукраїнських та регіональних конкурсах проектів і грантів. Ще одним завданням проектної діяльності є підтримка роботи відкритої регіональної платформи науково-виробничого партнерства «InCube».
Ключовим елементом структури проектної діяльності є відділ проектної діяльності. Основною організаційною підструктурою, яка реалізує конкретний проект, є проектна (робоча) група, яка складається із науково-педагогічних співробітників кафедр університету. Роботу проектної групи організовує проектний менеджер факультету, а на рівні студентства активізацією проектної діяльності будуть опікуватись студентські проектні менеджери. Ця інформація викликала неабияку зацікавленість серед присутніх на заході. Зокрема, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, голова науково-методичної ради Олександр Гура наголосив, що ЗНУ, задля гідної відповіді на виклики сьогодення, має зосередити свою увагу на проектній діяльності. Також він зауважив, що докладе всіх зусиль для того, щоб на базі вишу було створено ефективну платформу науково-виробничого партнерства обласного, а в перспективі – і загальноукраїнського рівня.

Таміла Тарасенко

Схожі новини