Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Творчість Нобелівського лауреата Боба Ділана очима студентів факультету іноземної філології

28.11.2016 08:43 Все Головні новини Факультети Іноземної філології факультет іноземної філології дозвілля творчий вечір

На факультеті іноземної філології Запорізького національного університету існує багато цікавих культурно-мистецьких традицій. Так, уже кілька років поспіль наприкінці листопада його найкреативніші студенти під керівництвом доцента кафедри німецької філології і перекладу, відомого літературознавця Валентини Ботнер готують музично-драматичні перформенси, присвячені лауреатам Нобелівської премії в галузі літератури.

Цього року організатори заходу – четвертокурсники спеціальності «Англійська мова та література. Філологія» - презентували глядачам багатогранну творчість відомо 75-річному американського митця Боба Ділана. Нобелівський комітет присудив перемогу із формулюванням «за створення нової поетичної мови в межах американської пісенної традиції». Це рішення викликало неоднозначну реакцію публіки: від цілковитого схвалення до сильного незадоволення.
Автор сценарію творчого вечора, студентка Марина Білоброва вдалася до незвичайного ходу: під час заходу згадали різні точки зору відомих творчих особистостей та літературних критиків. Присутнім у залі запропонували самим обрати, до якої думки приєднатися. Глядачі почули натхненне виконання найвідоміших хітів музиканта. Їм нагадали про акторську й режисерську діяльність Боба Ділана. Також зі сцени у виконанні Юлії Марнопольської й Анастасії Павлової пролунали уривки з відомих прозових творів митця: із «Хронік» й «Тарантула». А всі охочі змогли помилуватися репродукціями його художніх полотен, які стали чудовим доповненням дійства на сцені, створивши неповторну атмосферу свята. А ще, студентам, які завітали на свято, припало до душі нагадування ведучих заходу Віри Кравченко та Євгена Рябка про те, що предки Боба Ділана мають українське коріння.
Схвально публіка сприйняла «інтерв’ю» з митцем, де роль Ділана блискуче виконав другокурсник факультету іноземної філології Микола Пелешко, а роль журналістки взяла на себе четвертокурсниця Оксана Березна. Виступ тріо: Миколи Пелешка, Максима Кінера з четвертого курсу ФІФ та Євгена Кравченка з факультету журналістики, які виконали улюблені пісні митця, зустріли гучними оплесками.
Насамкінець заходу для глядачів влаштували вікторину щодо біографії та творчого шляху Ділана. На всі питання ведучі отримали миттєві правильні відповіді, а найуважніших учасників опитування відзначили нагородами – книгами сучасних письменників. Усі присутні на творчому вечорі дійшли одностайного висновку, що творчість такого багатогранного митця отримала достойне поцінування на світовому рівні, а Нобелівська премія стала для нього заслуженою винагородою.
Учасники заходу щиро подякували своїй «головній музі» Валентині Ботнер за її прагнення познайомити студентів із сучасною культурою та підтримати їх у всіх творчих починаннях. Вони висловила сподівання, що наступного року ця традиція буде продовжена, а всі охочі зможуть дізнатися багато цікаво й несподіваного про творчість нового лауреата Нобелівської премії. У свою чергу, викладач наголосила, що на проведення таких творчих вечорів її надихають талановиті студенти, які вчаться у Запорізькому національному університеті.
Ознайомитися із фотогалерею, присвяченою цій події, можна за покликанням (фотографії – студента ФІФ Даміра Єнікєєва): https://vk.com/album-3183283_239483271

Таміла Тарасенко