Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Американська журналістка провела майстер-класи в ЗНУ

Американська журналістка провела майстер-класи в ЗНУ

05.11.2007 14:29

У суботу до Запорізького національного завітала американська журналістка Лінда Грей.

Зустріч із студентами факультету журналістики проходила у формі майстер-класу. Окрім того, що пані Лінда ділилася власним журналістським досвідом зі студентами ЗНУ, ще вона багато розповідала про Вермонт, штат в якому живе й працює, Францію, Канаду, Ірландію, Шрі-Ланку та інші країни, в яких їй доводилося навчатись та викладати. Гостя також поділилася враженнями з приводу України: історії, природи, людей та культури.

Нині американська журналістка, вигравши грант за програмою Фулбрайта, викладає в Дніпропетровському національному університеті на трьох факультетах. В Запоріжжя завітала спеціально для того, аби провести майстер-класи для студентів нашого університету. В той же час, основна університетська спеціалізація пані Лінди – не журналістика, а антропологія й історія.

«Люблю подорожувати, - говорить гостя, - однак, частина моїх подорожей – це частина життя за кордоном. Коли я їхала до України, мої колеги навіть посміювались з мене, тому що я вибрала саме цю країну для викладання. Але я приїхала сюди тому, що цікавлюся співіснуванням країн, які тісно пов’язані між собою за культурними та геополітичними характеристиками».

Американська журналістка також відповіла на численні запитання аудиторії. Студенти цікавились у пані Грей її освітою, думкою щодо української культури, тим, що собою являють американські студенти, а також тим фактом, чи брала колись журналістка гроші за інформацію. На що гостя відповіла, що такого поняття взагалі не існує в журналістиці США. І взагалі, коли журналіст має писати, наприклад, про якийсь ресторан, то за їжу - завжди платить сам, так як однією з засад американської етики журналіста є те, що він ніколи не може бути «купленим».

Пані Лінду також приголомшила одна з особливостей нашої журналістики: те, що говорять, відрізняється від того, що висвітлюється пресою або телебаченням, тобто існує інформаційне провалля між тим, що кажуть люди і тим, про що дійсно говориться у мас-медіа.

Ігор САМОКИШ