Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЗНУ провели патріотичний флешмоб

В ЗНУ провели патріотичний флешмоб

В ЗНУ провели патріотичний флешмоб
28.11.2016 10:54 Все Головні новини СПП Флешмоб Насильство в сім’ї

25 листопада на базі факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету відбувся патріотичний флешмоб «Скажемо насильству - НІ» в рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та міжнародної акції «16 днів проти гендерного насилля».

Цей танцювальний патріотичний флешмоб був організований та проведений небайдужими та соціально-активними студентами 4 курсу групи - 1163-1 факультету соціальної педагогіки та психології за підтримки Центру гендерної освіти ЗНУ. Своїм виступом в національному стилі вони змогли продемонструвати свою небайдужість та привернути увагу до проблем гендерного насильства та насильства в сім’ї.
Нагадаємо, що з 2011 по 2015 роки в рамках Національної кампанії «Стоп насильству!», проводиться щорічна акція «16 днів проти насильства», з метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.
Акція «16 днів проти насильства», ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році, щорічно підтримується міжнародною спільнотою. Починаючи з 25 листопада по 10 грудня, громадяни країн світу, державні та громадські організації активізують свої зусилля з метою збільшення розуміння та обізнаності про всі форми насильства у співвітчизників. Україна приєдналася до акції „16 днів проти насильства” у 2001 році. Щорічно заходи та ініціативи цієї акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, проходять в усіх регіонах України.
Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства.
Треба зазначити, що тема гендерного насильства залишається серйозною проблемою для усіх держав-учасниць ООН, незалежно від регіону, мирного часу, культури, конфліктів або стихійних лих. Вона набуває багатьох форм та занадто часто суспільство заплющує на нього очі. Щоб зупинити гендерне насильство необхідна консолідація зусиль урядів, парламентів, місцевих структур та громадськості.
Організатори запевняють, що мета заходу - розв’язання проблем насильства стосовно дітей, жінок і домашнього насильства, запобігання та боротьба із цими явищами, сприяння ефективній роботі у вказаному напрямі.
Студенти, які взяли участь у цій соціальній і патріотичній акції впевнені, що подібні заходи є дуже важливими для суспільства, адже звертають увагу громадськості на подолання нерівності і дотримання людських прав та сприяють виробленню комплексного інтегрованого підходу до державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Згідно з даними Фонду народонаселення ООН, в Україні фізичному насильству піддаються 4 млн жінок. Утім, реальна кількість постраждалих значно вища, оскільки потерпілі часто не повідомляють про те, що зазнали насильства.
Зазначимо, що студенти факультету соціальної педагогіки та психології також виготовили соціальний відеоролик, який спрямований на подолання гендерного насилля. Крім того, після завершення флешмобу студенти мали змогу взяти участь у круглому столі «16 днів проти насильства: одноразова акція чи актуальна проблема українського суспільства?»
Побачити патріотичний флешмоб "Скажемо насильству - НІ", який представляє собою фрагмент боротьби небайдужих людей з гендерним насильством можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/0B_as1DeVUeHlUURhVDhGQ3pYbkk/view

Олена Переверзєва

Схожі новини