Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті відбулася ювілейна науково-практична конференція з природничих наук

На біологічному факультеті відбулася ювілейна науково-практична конференція з природничих наук

На біологічному факультеті відбулася ювілейна науково-практична конференція з природничих наук
29.11.2016 14:12 Все Головні новини Факультети Біологічний

26 листопада на базі біологічного факультету відбулася щорічна V ювілейна регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук», яка цього року присвячена 30-річчю заснування біологічного факультету ЗНУ. Співорганізаторами конференції виступили, окрім ЗНУ, Запорізький державний медичний університет та Запорізька державна інженерна академія.

На відкритті заходу з вітальним словом до учасників звернулися проректор з наукової роботи Запорізького національного університету Геннадій Васильчук, декан біологічного факультету Людмила Омельянчик та голова студентського наукового товариства Запорізького державного медичного університету Назар Кузьо. Гість також запросив студентів ЗНУ та молодих науковців традиційно приєднатися до участі у наукових конференціях, які відбудуться у квітні й травні наступного року на базі ЗДМУ. Цього року до участі у конференції, яку проводить біологічний факультет ЗНУ, долучилися також і студенти Запорізького державного технічного університету.
На пленарному засіданні були представлені різнопланові та актуальні доповіді: з напряму «Хімія» – «Синтез ряду похідних бензімідазолхіназоліна» (доповідач Кравцов Дмитро, науковий керівник Олексій Воскобойнік, ЗДМУ), з напряму «Генетика» – «Успадкування якісних та кількісних ознак рослин роду lunaria L.» (доповідач Олена Бойка, ЗНУ), а також «Ратичні як стуруктурно-функціональний елемент острівних екосистем південного сходу України на заповідно-охоронних територіях» (доповідач Андрій Домніч, ЗНУ).
Після пленарного засідання робота учасників конференції продовжилась на секціях. Під час роботи конференції працювали 7 секцій, на яких заслухали 99 доповідей – з напрямів «Мікробіологія, вірусологія, імунологія та лабораторна діагностика», «Біологічна, медична хімія; органічна, біоорганічна хімія та високомолекулярні сполуки; неорганічна, аналітична хімія; фармакологія; пошук біологічно активних речовин», «Експериментальна та клінічна терапія, педіатрія та хірургія, нормальна та патологічна морфологія, фізіологія людини і тварин», «Генетика та селекція рослин. Прикладна ботаніка та фізіологія рослин. Ландшафтний дизайн та декоративне рослинництво», «Фармакогнозія», «Екологія. Природокористування та охорона навколишнього середовища» та «Екологія тварин, мисливствознавство та іхтіологія». У конференції взяли участь 118 осіб, серед яких 74 студенти та аспіранти, 44 – викладачі ЗНУ та ЗДМУ. На захід завітали науковці та наукові керівники доповідачів – представники кафедри фармакогнозії, фармакології та ботаніки, кафедри органічної і біоорганічної хімії, кафедри нормальної фізіології ЗДМУ, адже між науковцями двох університетів давно склалися дружні та взаємовигідні стосунки.
Кожен науковець представив доповідь та презентацією (регламент 7-10 хвилин), після чого відбулося обговорення. Найбільш актуальні теми викликали жваві дискусії з певних наукових напрямів, а також привернули увагу студентів, які у ході спілкування отримали певний досвід щодо ведення наукової дискусії, розширили свій дослідницький кругозір. Наприкінці зустрічі молоді науковці подякували старшим колегам-доповідачам та присутнім тут викладачам – за надані корисні рекомендації щодо удосконалення та коригування схем, підходів, узагальнень досліджень тощо. Особливо це було корисним для студентів 4-х курсів, які щойно почали здійснювати власні дослідження та представили на конференції свої перші напрацювання для обговорення у колі наукової спільноти.
По завершенні роботи секцій відбулося урочисте закриття конференції. Декан біологічного факультету Людмила Омельянчик подякувала учасникам за активну роботу, висловила сподівання щодо подальшої плідної співпраці, а також запросила всіх учасників та їхніх наукових керівників взяти участь у V міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні проблеми біології, екології та хімії», яка відбудеться 26-28 квітня 2017 року і буде присвячена 30-річчю створення біологічного факультету ЗНУ. За результатами роботи секцій на закритті конференції 20 студентів та молодих вчених були нагороджені грамотами.
Під час конференції працювала виставка наукових досягнень біологічного факультету, яку підготували співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ: тут були представлені праці науковців-біологів університету, а також новітні навчальні та методичні матеріали з різних дисциплін.
Більше фото дивіться тут: https://vk.com/albums-3183283?z=photo-3183283_456241497%2Fphotos-3183283