Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковому студентському товариству ЗНУ виповнився рік

Науковому студентському товариству ЗНУ виповнився рік

09.11.2007 17:28

Перший маленький ювілей, проте з немалими досягненнями! Підсумки роботи за минулий навчальний рік, та перспективи поточного року обговорювались на звітно-виборчій конференції НСТ, яка зібрала студентський науковий потенціал нашого університету.

Самоврядування у студентській науці – річ неординарна. Об’єднати в одну команду фізика і літератора, та ще й створити сприятливі умови для розвитку наукових зацікавлень обох - непросто. Саме тому, напевно, ідея організації Наукового студентського товариства так довго назрівала в ЗНУ. І сьогодні можна з впевненістю сказати, що ця ініціатива стала успішною.
Звітно-виборча конференція НСТ підтвердила, що здобутки університетської студентської науки неабиякі. У своєму звіті за 2006-2007 н. р. заступник голови НСТ Кім Гуленко розповів про події наукового життя кожного факультету: міжнародні та всеукраїнські конференції з біології, правознавства, економіки, адміністративного права, студентської журналістики, математики й інформатики та ін. Було також згадано тематичні круглі столи й інтелектуальні змагання, просвітницькі заходи у школах і дитсадках Запорізької області, краєзнавчі розвідки і лабораторні винаходи та багато інших науково-практичних, теоретичних та дослідницьких заходів.
Визначальною ж особливістю кожної наукової події університету, наголосив Кім, є безпосередня участь студентів у їх організації та проведенні. Той факт, що декілька всеукраїнських конференцій були підготовлені суто студентами, а дві з них (на факультеті журналістики та юридичному факультеті) були ініційовані й фінансовані за рахунок виграних студентських грантів, говорить про плідну і активну роботу НСТ.
Отож, на конференції найактивніших було відзначено почесними грамотами і дипломами: Лютікова Павла (перший голова НСТ ЗНУ), Терегерю Марину і Віхляєва Михайла (юридичний ф-т), Драніцину Тетяну (СПП), Ісаєва Ігоря (філологічний ф-т), Онищенка Дмитра (економічний ф-т), Носонову Аліну (фізичний ф-т), Чопорова Сергія (математичний ф-т), Міхіну Ірину (біологічний ф-т), Сіріньок Катерину (ф-т журналістики), Кисляк Яну (ф-т менеджменту) і Гуленка Кіма (історичний ф-т).
Що ж до планів на поточний рік, то актив Наукового студентського товариства затвердив цілу низку наукових заходів, які продовжать розпочату роботу. Це і традиційні факультетські науково-практичні та теоретичні конференції, ряд дискусійних клубів і конкурсів, участь у предметних олімпіадах, поточна робота у тематичних гуртках і секціях.
Новим у діяльності НСТ цього року буде налагодження функціонування консультативного центру, який надаватиме практичну допомогу студентам-науковцям. Крім того, заплановано випуск власного інформаційного бюлетеня, який повідомлятиме студентство про різноманітні можливості творчої самореалізації.
Приємно, що ректор університету, Сергій Михайлович Тимченко, відзначив позитивний вплив наукового студентського самоврядування на розвиток університетської науки. У свою чергу, ми як студенти, вбачаємо в НСТ можливість творчого спілкування та консолідування студентських зусиль заради професійного зростання.
Тож, якщо ви маєте бажання цікаво і креативно проводити час, успішно реалізовувати власні професійні проекти, бути активним і прогресивним, Наукове студентське товариство чекає на вас!
Катерина Сіріньок-Долгарьова,
голова НСТ ЗНУ