Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЗНУ студентам розповіли про безпеку на залізничному транспорті

В ЗНУ студентам розповіли про безпеку на залізничному транспорті

01.12.2016 14:49 Все Головні новини Безпека життєдіяльності лекція

30 листопада в Запорізькому національному університеті для студентів усіх факультетів та Економіко-правничого коледжу була організована зустріч з провідним інженером служби охорони праці Запорізької дирекції залізничних перевезень Людмилою Саввою.

В рамках цього заходу відбулася чергова публічна лекція з безпеки життєдіяльності на тему «Безпека життєдіяльності на залізниці».
Організатором зустрічі традиційно виступив відділ охорони праці за підтримки відділу виховної роботи ЗНУ. Зазначимо, що такі зустрічі у навчальних закладах проводяться щорічно з метою попередження нещасних випадків на залізниці.
Нагадаємо, що у ЗНУ традиційними є тижні знань з основ безпеки життєдіяльності. Відділ охорони праці проводить цілеспрямовану профілактичну роботу зі студентством задля попередження і профілактики травматизму виробничого та невиробничого характеру, а також з метою виховання поважного ставлення до безпеки кожної людини, формування у молодого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя.
З цією метою проводиться інформаційно-просвітницька робота з питань забезпечення безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу. Керівництво ЗНУ та відділу охорони праці розвиває співробітництво із представниками різних організацій області та м. Запоріжжя, які здійснюють просвітницьку діяльність у галузі БЖД.
Цей захід проходив в форматі живого спілкування. Провідний інженер служби охорони праці Запорізької дирекції залізничних перевезень Людмила Савва розповіла молоді про систему охорони праці на залізниці, проаналізувала причини нещасних випадків, зокрема перехід залізничних колій в несанкціонованих і необладнаних місцях, що призводить до підвищеної травмонебезпеки.
Також Людмила Миколаївна пояснила основні шляхи травматизму дорослих і дітей на переїздах, електротравматизму та його наслідків, види, обставини і найголовніші причини дорожньо-транспортних пригод на станціях та залізничних переїздах, а також шляхи зменшення дорожньо-транспортних пригод зокрема за рахунок облаштування дорожніх розв’язок, тунелів, переходів та залізничних мостів.
На прикладі відео службового користування про аварії на залізничних переїздах студентам наочно продемонстрували випадки дорожньо-транспортних пригод, їх причини та наслідки та дії співробітників залізниці та служби з надзвичайних ситуцій у таких ситуаціях.
В ході бесіди студенти спробували висловити своє бачення та запропонувати шляхи зменшення невиробничого травматизму на залізничних станціях та переїздах.
Студенти також мали змогу подивитись навчальне відео та мультиплікаційні відеоролики про особливості роботи залізничного транспорту, правила безпеки і дорожнього руху на залізничному транспорті, причини травматизму в поїздах та на залізниці, рівні безпеки та особливості обладнання залізничних переїздів, а також поставити хвилюючі їх питання.
Гостя також нагадала студентам основні правила безпеки поводження на залізничному транспорті та закликала завжди їх дотримуватись та бути уважними в дорозі, адже залізничний транспорт та залізниця в цілому – це зона підвищеної травмонебезпеки.
Підводячи підсумок зустрічі, Людмила Савва зазначила, що працівники залізниці всіляко допомагають робити перебування на залізниці комфортним і безпечним, проте це не виключає необхідності бути на залізниці обережним, уважним і дбати про власну безпеку і безпеку своїх близьких.
Наприкінці зустрічі від імені організаторів та слухачів провідний фахівець відділу охорони праці ЗНУ Ірина Міщенко висловила вдячність за змістовну доповідь і висловила сподівання щодо продовження співробітництва і подальших тематичних зустрічей.

Олена Переверзєва