Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували новації вступної кампанії-2017

У ЗНУ презентували новації вступної кампанії-2017

У ЗНУ презентували новації вступної кампанії-2017
02.12.2016 10:32 Все Головні новини Вчена рада Приймальна комісія вступна компанія-2017 Правила прийому до ЗНУ

Під час виступу відповідального секретаря приймальної комісії ЗНУ Даміра Бікулова на засіданні Вченої ради ЗНУ йшлося про Правила прийому до Запорізького національного університету у 2017 році. Зокрема, доповідач висвітлив такі важливі питання, як ключові нововведення вступної кампанії-2017, та звернув увагу присутніх на ті пункти Правил, що залишилися незмінними. Також він розповів про квоти, окреслив категорії населення, які мають право обирати, як їм вступати до вишу: за результатами іспитів чи ЗНО, про те, як відбувається процедура формування максимальних обсягів державного замовлення.

На початку доповіді Дамір Бікулов розглянув основні новації вступної кампанії наступного року. Зокрема, він наголосив, що коледжі ЗНУ матимуть свої, окремі, Правила прийому, які не входитимуть до Правил прийому вишу, та звернув увагу слухачів на зміну нумерації додатків до цього документа. Також він зазначив, що наступного року прийом заяв у електронній формі здійснюватиметься і для заочного відділення із зазначенням пріоритетності. Вступник матиме право подати 9 заяв на 4 спеціальності, а не 15 заяв на 5 спеціальностей, як у цьому році. Зникло таке поняття, як першочерговість вступу. Крім того, абітурієнти зможуть подавати сертифікати ЗНО як 2017, так і 2016 років за власним вибором. Також відтепер вступ до магістратури має відбуватися за спорідненими спеціальностям, а не освітніми програмами. Крім того, буде введено ЗНО на освітній ступінь магістра спеціальності 081 «Право». Відбулися зміни щодо вагового коефіцієнта середнього бала атестата та бала, нарахованого за закінчення підготовчих курсів ЗНУ. Також змінили порядок формування максимальних обсягів формування державного замовлення та ввели поняття «квота-1», «квота-2» і «квота-3».
При цьому до тих, на кого розрахована «квота-1» (10%), належать такі категорії громадян: учасники бойових дій, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування й особи, у яких є захворювання, що входять до Переліку захворювань, які можуть бути перешкодою для складання ЗНО. До «квоти-2» (20%) – ті, хто потрапляє під категорію осіб, що перебувають на тимчасово окупованій території (програма «Крим-Україна»). До «квоти-3» (50%) – особи, що здобули повну загальну середню освіту у навчальних закладах Запорізького регіону, при вступі на закриті конкурсні пропозиції.
Також у наступному році деякі абітурієнти матимуть можливість обирати, як саме вступати до ЗНУ: за результатами іспитів чи ЗНО. Йдеться про представників таких категорій: учасники бойових дій, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, й особи, у яких є захворювання, що входять до Переліку захворювань, які можуть бути перешкодою для складання ЗНО, а ще – звільнені з військової служби після 30 листопада 2016 року, учасники програми «Крим-Україна».
При цьому деякі ключові моменти, пов’язані зі вступною кампанією, залишаться незмінними. Так, мінімальний бал для вступу становитиме 100. Також у правилах прийому прописаний той самий перелік документів, необхідних для вступу. Залишається і можливість перехресного вступу. Незмінним залишиться і порядок розрахунку конкурсного бала на 2-3 курс та в магістратуру та такі поняття, як «пріоритетність заяв» й «адресне розміщення державного замовлення».
У своєму виступі Дамір Бікулов також розповів про основні етапи вступної кампанії. Так, 29 червня 2017 року розпочне свою роботу консультаційний пункт ЗНУ. Початок прийому документів від вступників – 12 липня, а завершення для тих, хто вступатиме за результатами іспитів, співбесід та творчих конкурсів – 20 липня. Для тих, хто вступатиме за результатами ЗНО, остаточний термін подання документів – 26 липня. А 1 серпня вже мають бути оприлюднені перші списки вступників. Більш детально ознайомитися з Правилами прийму можна буде на сайті ЗНУ, де їх розмістять до 15 грудня відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України.
Виступ відповідального секретаря Приймальної комісії викликав низку запитань та став приводом для активного обговорення серед учасників Вченої ради. Зокрема, директор Економіко-правничого коледжу Олена Грибанова висунула пропозицію, аби представники усіх факультетів зустрілися зі студентами випускних курсів коледжу та більше розповіли про вступну кампанію. Зокрема, студентів ЕПК цікавлять програми іспитів при перехресному вступі.
Ректор ЗНУ, професор Микола Фролов подякував усім співробітникам, які долучилися до розробки Правил прийому до Запорізького національного університету у 2017 році. Також він зазначив, що буде тримати питання внесення змін та доповнень до цього документа на особистому контролі.

Таміла Тарасенко

Схожі новини