Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідав лауреат Шевченківської премії Григорій Гусейнов

ЗНУ відвідав лауреат Шевченківської премії Григорій Гусейнов

ЗНУ відвідав лауреат Шевченківської премії Григорій Гусейнов
02.12.2016 10:52 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет почесний гість письменник

На філологічний факультет Запорізького національного університету завітав відомий український письменник, журналіст, незмінний головний редактор літературного часопису «Кур'єр Кривбасу», Член Національної спілки письменників України (з 1996) Григорій Гусейнов.

Гість зустрівся у виші зі студентами й викладачами філологічного факультету. Провів для них творчу зустріч у форматі «питання-відповіді». А також привіз чимало книжкових і журнальних подарунків молоді за найвлучніші запитання.
Пан Гусейнов, у першу чергу відзначив, що візит до Запоріжжя – для нього надзвичайно приємна нагода побувати у дуже цікавому краї. Адже тут свого часу кілька років жила його дружина, нещодавно саме звідси високі музичні нагороди привезла його донька, з цими місцями територіально пов'язані долі чималої кількості літературних творів митця, а ще Запоріжжя для гостя асоціюється з непересічними постатями: такими, як Василь Вишиваний, Віктор Чабаненко та інші.
Студенти цікавилися у Григорія Джамаловича джерелами його натхнення, труднощами у професійній діяльності, улюбленими власними творами й уподобаним доробком колег, переживанням творчих криз, документальністю у творах і творчим домислом, і, звичайно, присудженням митцеві численних премій: імені Івана Огієнка (1996), «Благовіст» (2000), фундації Антоновичів (США, 2002), імені Володимира Винниченка (2003), імені Валер'яна Підмогильного (2004), імені Василя Стуса (2005), Національної премії України імені Тараса Шевченка (2006) та премія Валерія Шевчука (2015).
Для короткого вступу молоді озвучили інформаційну довідку про митця, зазначивши, що він народився 23 серпня 1950 в м. Помічна Кіровоградської області. Закінчив філологічний факультет Одеського державного університету (1976-1982). Працював теслею, був залізничником.
Під час зустрічі чимало цікавих моментів стосувалося й обговорення творів письменника: «Незаймані сніги», «Чаша ювеліра Карла Фаберже», «Станційні пасторалі», «На землі на рідній…» (у восьми томах), «Господні зерна» (в десяти томах), «Сповідь дитинства», «Піщаний Брід та його околиці», «Друга соната», «Повернення в Портленд», «Між часом і морем», «Одіссея Шкіпера та Чугайстра» (окупаційний роман).
Відзначили студенти й той факт, що за редакцією гостя 1997 року вийшла книжка найстарішого українського письменника Івана Шаповала «Козацький батько» (Кривий Ріг), присвячена постаті історика Дмитра Яворницького. До речі, також Григорій Гусейнов підготував до друку антологію поезії «Крицевий край» (у трьох книгах), а у восьмитомнику «На землі, на рідній… Легенди та перекази Криворіжжя» (2000-2005) уперше зібрав народні оповідання, перекази про минуле Придніпров'я (це видання є однією з найґрунтовніших розвідок в окремо узятому регіоні України; найповніше в степовому краї).
Організатори зустрічі – заступник декана філологічного факультету та завідувач кафедри української літератури Наталія Горбач також наголосили й на значній громадській діяльності Григорія Гусейнова, відзначивши, що він був ініціатором створення Товариства азербайджанської культури у Кривому Розі.
Наприкінці заходу автор пообіцяв повернутися до Запорізького національного університету вже навесні, щоб презентувати свій новий роман-розвідку «Принцеси революції» про героїнь визвольних війн.
Фотогалерея заходу: https://vk.com/album-3183283_239756092

Марія Канцелярист

Схожі новини