Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому коледжі підбили підсумки "Грудневих наукових читань"

В Економіко-правничому коледжі підбили підсумки "Грудневих наукових читань"

В Економіко-правничому коледжі підбили підсумки "Грудневих наукових читань"
02.12.2016 12:50 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж Грудневі наукові читання студентська наука

Першого грудня в ЕПК відбулися "Грудневі наукові читання" серед студентів. Основна мета цього заходу – популяризація наукової діяльність серед студентів та надання відповідей на всі запитання щодо проведення конференції «Молода наука - 2017».

Цього року робота "Грудневих наукових читань" тривала за п`ятьма секціями: «Соціальна робота та соціальна педагогіка», «Правознавство та журналістика», «Економіка та менеджмент», «Фізичне виховання та туризм» та «Інженерія програмного забезпечення».
На них виступили студенти-старшокурсники коледжу, чиї наукові роботи минулого року були визнані найкращими та були опубліковані у Збірнику матеріалів VIІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів та молодих учених ЗНУ. Крім того, першокурсники дізналися, які переваги приносить участь у науковому житті коледжу, а це: досвід у науковій роботі, додаткові бали з індивідуальної програми та шанс отримати власні наукові публікації.
Під час роботи секції економіки та менеджменту студентів 1 курсу зустріли завідувач економічним відділенням Лілія Козак та викладач економічних дисциплін Олена Тютюнник. Також на заході були присутні викладач хімії та біології Ольга Учуєва і викладач математики Тетяна Таран. На зустрічі майбутні економісти та менеджери змогли детальніше ознайомитися із цікавим та новим для них заходом. Координувала роботу секції Олена Тютюнник, яка представила присутнім студентів-доповідачів Аллу Омельченко з виступом на тему: «Ефективність виробництва: вимірювання та чинники підвищення» і Анастасію Кузнєцову («Динаміка заробітної плати в Україні"). Вона докладно продемонструвала студентам, котрі хочуть та будуть брати участь у конференції «Молода наука», як повинна виглядати робота згідно вимог заходу. Підсумки роботи підбив випускник коледжу, а нині студент ЗНУ Владислав Проценко, який пояснив присутнім процес реалізації отриманих навичок у науково-дослідної діяльності та подальшу можливість участі у Всеукраїнських конкурсах проектів на власному прикладі.
Не менш цікавою стала презентація секції соціальної роботи та соціальної педагогіки, головою якої була Тетяна Турбар. Зі вступним словом виступила завідувач педагогічним відділенням Ірма Федючок. Вона поділилась зі студентами секретами покращення ефективності написання своєї наукової роботи за допомогою сайту Економіко-правничого коледжу. Крім того, учасники секції мали можливість ознайомитися із доповідями та презентаціями студенток старших курсів.
Першою виступала третьокурсниця спеціальності «Соціальна робота» Катрін Мальонкіна з роботою «Волонтерська діяльність як складник успішного суспільства України». Під час доповіді дівчина продемонструвала свої ораторські здібності та відкрила декілька секретів процесу роботи над науковою публікацією. Потім студентка 2 курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» Дар’я Л’ях виступила з доповіддю на тему: «Девіантна форма поведінки людини». Наводячи цікаві приклади із життя, дівчина змогла зацікавити публіку та донести до кожного суть її доповіді. Наступними доповідачами були Аліна Клочок, з роботою на тему «Соціалізація» та Єлизавета Татаринцева з доповіддю про насильство у сім’ях.
Роботою секції правознавства та журналістики керував викладач коледжу, к.і.н. Максим Носик. «Задачею «Молодої науки» є залучення наймолодших до написання наукових досліджень, бо саме вони дають перспективу у майбутньому», - зазначив він. Також до слова була запрошена Оксана Павленко, викладач юридичних дисциплін, яка розповіла, що за участь у «Молодій науці» даються додаткові бонуси, які потім можуть допомогти при вступі до магістратури. Своїм досвідом перед присутніми поділилися запрошені гості, випускниці ЕПК Юлія Зубкова та Анастасія Великоіван.
Присутні на секції заслухали 5 доповідей старшокурсників. Першою виступала студентка 2 курсу спеціальності "Видавнича справа та редагування" Яна Власюк. Темою її дослідження був «Вплив засобів масової інформації на радянську громаду під час Другої Світової війни». Другою доповідала студентка 4 курсу спеціальності «Правознавство» Дарина Шульга. Темою її роботи став: «Сучасний сепаратизм: питання кримінально-правової теорії». Третьою – студентка 4 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Ольга Мішевська з дослідженням «Феномен “попси” в літературі: дослідження рівня читабельності тексту». Четвертою виступала студентка 2 курсу спеціальності «Організація виробництва» Анна Ткач зі своєю доповіддю «Ієрархія системи влади і її апарат». І останнім був виступ студента 2 курсу спеціальності менеджмент Максима Восковця на тему «Профспілковий рух».
Завершив роботу секції виступив голови Наукового студентського товариства ЕПК Андрія Цибульского, студента 4 курсу спеціальності "Правознавство". Він побажав успіхів першокурсникам і заохотив студентів приєднуватись до Наукового товариства.
Однією з найбільш популярних за кількістю присутніх студентів виявилася секція фізичного виховання та туризму. На зустрічі були присутні викладачі – Анна Білоус, Марина Кузьміна, Яна Висоцька й Андрій Тоцький. Крім того, було запрошено гостей: гордість університету та коледжу, випускників Дмитра Тарасова та Анастасію Мінакову. Анастасія зауважила, що наукові роботи відіграють велику роль у кар’єрі кожної людини. Дівчина починала писати наукові роботи, щоб набрати бали для вступу в університет, але згодом її зацікавив сам процес досліджування чогось нового. Відтак, у неї вже більш ніж 30 наукових робіт, за деякі з них вона має сертифікати. До слів колеги приєднався Дмитро, зазначивши, що це цікава, хоча і дуже складна та кропітка праця.
Після випускників до аудиторії звернулась Яна Висоцька, викладач української мови і літератури коледжу, яка назвала послідовність дій студента-першокурсника під час написання наукової роботи. Наприкінці вона побажала натхнення та гарних ідей присутнім студентам.
У свою чергу Анна Білоус, викладач фізичного виховання, представила учасникам секції дівчат, які вже знають, що таке «Молода наука» та брали участь у ній. Доповідачами стали: Діана Гончар, Аліна Озарчук, Олександра Волощук, Ірина Чорна.
Також, викладачами було презентовано «Збірники наукових праць студентів, аспірантів і молодих вчених», де присутні побачили поряд із прізвищами студентів й прізвища викладачів ЗНУ.
Наприкінці заходу велика кількість студентів загорілися бажанням взяти участь у конференції «Молода наука», тож одразу стали заповнювати бланки (знайти анкету на участь у «Молодій науці» можна на сайті ЕПК в розділі «Наука»).
«Мене насправді дуже зацікавили дівчата, що сьогодні презентували нам свої роботи. І зараз я хочу також долучитись до участі у конференції «Молода наука». Цікаво спробувати свої сили», - поділилася своїми враженнями про участь у "Грудневих наукових читаннях" юний соціальний педагог Анастасія Кирилюк.
Її одногрупниця Анастасія Карнаухова зазначила: «Насправді, захід був дуже цікавим і пізнавальним. Особливо для тих, хто хоче проявити себе в одному із запропонованих напрямків. Я думаю, що конференція «Молода наука» – це чудовий шанс для кожного зі студентів показати себе, розвиватися, розмірковуючи на ту чи ту тему, наприклад, у філологічному або історичному руслі. Так само було цікаво послухати студентів 2 і 3 курсу, які презентували свої роботи. Мені здається, вони є чудовим прикладом для першокурсників, котрих зацікавила ідея «Молодої науки» і котрі вирішили брати участь у заході уже цього навчального року».
Мета "Грудневих наукових читань" - виявлення, підтримка та розвиток обдарованої особистості, створення умов для повної реалізації її творчих здібностей, залучення першокурсників до «Молодої науки» - була виконана на всі 100%. Тож тепер перед викладачами Економіко-правничого коледжу стоїть нове завдання – допомогти обдарованим студентам реалізувати свої індивідуальні якості, сприяти орієнтації їхнього репродуктивного мислення на творчому індивідуальному конструюванні. Чекаємо на плідну співпрацю та цікаві доповіді під час щорічної науково-практичної конференції «Молода наука - 2017», що відбудеться цієї весни.

Ірма Федючок,
Влада Лядова,
Анастасія Работягова,
Анна Туркачова,
Дмитро Нагорний

Схожі новини