Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Університет здійснює заходи, спрямовані на безпеку життєдіяльності у зимовий період

Університет здійснює заходи, спрямовані на безпеку життєдіяльності у зимовий період

Університет здійснює заходи, спрямовані на безпеку життєдіяльності у зимовий період
02.12.2016 15:08 Все Головні новини Відділ охорони праці безпека життєдіяльності

Ще до початку зимового періоду працівники відділів, які відповідають за безпеку життєдіяльності вишу, – адміністративно-господарська частина та відділ охорони праці – розпочали здійснювати комплекс заходів, що спрямовані на попередження травматизму і безпеку студентів та співробітників ЗНУ. Була проведена й низка інформаційних заходів, а також проводяться роботи – для забезпечення зручності пересування на території студмістечка ЗНУ.

Начальник відділу охорони праці Ігор Маказан повідомив, що співробітники відділу підготували цілу серію інформаційних матеріалів (на сайті відділу) – їх використовують куратори студентських груп на факультетах, керівники відділів, також може ознайомитися і будь-хто охочий, аби унебезпечити власне життя на роботі та в побуті. Інструктажі студентів у період підготовки до зимових канікул та свят є обов’язковим пунктом роботи відділу та кураторів груп. Низка лекцій та бесід припадає саме на грудень, при цьому кожен студент обов’язково у журналі інструктажу підтверджує своїм підписом той факт, що він ознайомлений із правилами безпеки життєдіяльності. Інструктажі проводяться з тем попередження побутового травматизму, з правил поведінки під час зимових канікул та різдвяних свят, щодо поводження під час несприятливих погодних умов (мороз, сніг, ожеледиця тощо), дій у надзвичайних ситуаціях – у розділі цивільного захисту, а також нагадують про методи профілактики грипу. У період підготовки до зимових канікул працівники відділу охорони праці планують провести комплексну лекцію для студентів 1-2 курсів усіх факультетів ЗНУ.

Окрім травматизму, основну проблему у зимовий період складає підвищення кількості гострих респіраторних захворювань, які особливо небезпечні ускладненнями. Тому важливо усім пам’ятати про комплекс профілактичних заходів, які доволі прості, але ефективні у запобіганні захворюванням: вживання вітамінного комплексу та свіжих овочів і фруктів, споживання великої кількості гарячих напоїв (трав’яні чаї, інші напої із додаванням лимону, імбиру), фізичне загартування тощо. У разі захворювання треба негайно звертатися до лікаря, аби унебезпечити себе і оточуючих від розповсюдження грипу, і уникнути проблем із власним здоров’ям. У зимовий період обережність треба також виявляти під час пересування: фахівці радять бути особливо уважними на слизьких пішохідних доріжках, а особливо – на проїжджій частині, взуття має бути безпечним – без підборів і бажано забезпечити його засобами проти ковзання. Окрім того, на слизьких тротуарах, або якщо переходите дорогу, не треба вести розмови по телефону – аби бути уважнішими і не впасти. Для запобігання травматизму на території студмістечка співробітники АГЧ на сходинках до корпусів встановили накладні дерев’яні сходи, двірники та обслуговуючий персонал корпусів слідкують і вчасно посипають доріжки сумішшю «Антилід». Вчасною організацію цього процесу керує комендант студмістечка ЗНУ Армен Мхітарян. Фахівці із безпеки життєдіяльності нагадують про необхідність бути обережними та берегти власне здоров’я.

Олена Хлистун

Схожі новини