Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Університет здійснює заходи, спрямовані на безпеку життєдіяльності у зимовий період

02.12.2016 15:08 Все Головні новини Відділ охорони праці безпека життєдіяльності

Ще до початку зимового періоду працівники відділів, які відповідають за безпеку життєдіяльності вишу, – адміністративно-господарська частина та відділ охорони праці – розпочали здійснювати комплекс заходів, що спрямовані на попередження травматизму і безпеку студентів та співробітників ЗНУ. Була проведена й низка інформаційних заходів, а також проводяться роботи – для забезпечення зручності пересування на території студмістечка ЗНУ.

Начальник відділу охорони праці Ігор Маказан повідомив, що співробітники відділу підготували цілу серію інформаційних матеріалів (на сайті відділу) – їх використовують куратори студентських груп на факультетах, керівники відділів, також може ознайомитися і будь-хто охочий, аби унебезпечити власне життя на роботі та в побуті. Інструктажі студентів у період підготовки до зимових канікул та свят є обов’язковим пунктом роботи відділу та кураторів груп. Низка лекцій та бесід припадає саме на грудень, при цьому кожен студент обов’язково у журналі інструктажу підтверджує своїм підписом той факт, що він ознайомлений із правилами безпеки життєдіяльності. Інструктажі проводяться з тем попередження побутового травматизму, з правил поведінки під час зимових канікул та різдвяних свят, щодо поводження під час несприятливих погодних умов (мороз, сніг, ожеледиця тощо), дій у надзвичайних ситуаціях – у розділі цивільного захисту, а також нагадують про методи профілактики грипу. У період підготовки до зимових канікул працівники відділу охорони праці планують провести комплексну лекцію для студентів 1-2 курсів усіх факультетів ЗНУ.

Окрім травматизму, основну проблему у зимовий період складає підвищення кількості гострих респіраторних захворювань, які особливо небезпечні ускладненнями. Тому важливо усім пам’ятати про комплекс профілактичних заходів, які доволі прості, але ефективні у запобіганні захворюванням: вживання вітамінного комплексу та свіжих овочів і фруктів, споживання великої кількості гарячих напоїв (трав’яні чаї, інші напої із додаванням лимону, імбиру), фізичне загартування тощо. У разі захворювання треба негайно звертатися до лікаря, аби унебезпечити себе і оточуючих від розповсюдження грипу, і уникнути проблем із власним здоров’ям. У зимовий період обережність треба також виявляти під час пересування: фахівці радять бути особливо уважними на слизьких пішохідних доріжках, а особливо – на проїжджій частині, взуття має бути безпечним – без підборів і бажано забезпечити його засобами проти ковзання. Окрім того, на слизьких тротуарах, або якщо переходите дорогу, не треба вести розмови по телефону – аби бути уважнішими і не впасти. Для запобігання травматизму на території студмістечка співробітники АГЧ на сходинках до корпусів встановили накладні дерев’яні сходи, двірники та обслуговуючий персонал корпусів слідкують і вчасно посипають доріжки сумішшю «Антилід». Вчасною організацію цього процесу керує комендант студмістечка ЗНУ Армен Мхітарян. Фахівці із безпеки життєдіяльності нагадують про необхідність бути обережними та берегти власне здоров’я.

Олена Хлистун