Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти юридичного факультету вивчали роботу Апеляційного суду

Студенти юридичного факультету вивчали роботу Апеляційного суду

Студенти юридичного факультету вивчали роботу Апеляційного суду
02.12.2016 15:32 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет ювілей апеляційний суд

Нещодавно студенти 1, 2 та 5 курсів юридичного факультету у супроводі завідуючої кафедри історії і теорії держави та права, професора Лариси Удовики і доцента Олексія Макаренкова відвідали три судові засідання в Апеляційному суді Запорізької області. На них розглянули справи за апеляційними скаргами на рішення судів перших інстанцій, ухвалених у порядку Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У результаті студенти дізналися про важливість участі особи, яку притягають до відповідальності, а також про порядок вручення судових повісток. На прикладі доводів представників фіскальної служби про притягнення до адмінвідповідальності суддя проілюстрував студентам процедури доведення провини особи та засоби спростування цих доводів. У перервах судових засідань суддя надав пояснення молодим правникам про випадки неготовності адвокатів до виступів, про відсутність у апеляціях посилань на норми законів, які порушили посадові особи при оформленні протоколу та інших похідних документів.
Крім того, суддя наголосив на важливості дотримання таємниці нарадчої кімнати і необхідності завжди звіряти свої думки з мінливим законодавством. Також студенти вивчили ті процедури, які вміщують розгляд і вирішення клопотань сторін, правила інтерпретації текстів податкового та адміністративного законодавства, способи і методи переконання, процедуру оголошення перерви у судовому засіданні та визначення його нової дати.
Зазначений захід став черговою знаковою подією у рамках проектів, запланованих на кафедрі історії і теорії держави та права на честь 25-ї річниці юридичного факультету ЗНУ, а також сприяв утвердженню у свідомості майбутніх дипломованих юристів розуміння високої місії та авторитету судів в Україні.
Наприкінці засідання студенти та викладачі висловили щиру подяку голові Апеляційного суду Запорізької області Віктору Городовенку за надану можливість безпосередньо ознайомитися з актуальними питаннями.

Юридичний факультет

Схожі новини