Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ підбили підсумки виконання важливих держбюджетних тем

У ЗНУ підбили підсумки виконання важливих держбюджетних тем

У ЗНУ підбили підсумки виконання важливих держбюджетних тем
02.12.2016 15:48 Все Головні новини Науково-технічна рада наука госпоговірні теми проектна діяльність

1 грудня у Запорізькому національному університеті відбулося чергове засідання Науково-технічної ради під головуванням проректора з наукової роботи, професора Геннадія Васильчука. Під час заходу його учасники заслухали звіти науковців історичного, фізичного й математичного факультетів, факультету іноземної філології та факультету фізичного виховання про перебіг виконання низки держбюджетних тем та підсумки роботи над ними. Також учасники заходу затвердили перелік тем цьогорічних слухачів аспірантури й докторантури вишу та обраних молодими вченими наукових керівників.

Засідання розпочалося з виступу завідувача відділу аспірантури та докторантури Юрія Каганова, який прозвітував про перші кроки на шляху до виконання держбюджетної теми НДР 8/16 «Регіональні ідентичності Півдня та Сходу України в контексті сучасної російсько-української війни» на базі історичного факультету ЗНУ. Науковці під керівництвом доцента Олексія Штейнле приступили до її реалізації лише три місяці тому, але вже мають певне досягнення. Зокрема, вони видали третій том спогадів учасників та очевидців антитерористичної операції на Сході України.
Професор Тетяна Пахомова прозвітувала про підбиття підсумків виконання держбюджетної теми НДР 7/15 «Професійно-комунікативний підхід у системі вищої іншомовної освіти», яку упродовж двох років реалізовували на факультеті іноземної філології. Голова Науково-технічної ради схвально відгукнувся про діяльність учасників цього проекту. Зокрема, він високо оцінив його практичну реалізацію, адже упродовж двох років науковці опублікували велику кількість статей, 5 монографій, 6 навчальних посібників без грифу за планом, 1 навчальний посібник з грифом. Крім того, отримали ліцензію на навчальну комп’ютерну програму«English for philologists: aspect of reading».
Доцент Олександр Смоляков доповів про підбиття підсумків роботи за держбюджетною темою НДР 5/15 «Розробка технології формування властивостей поверхні деталей газотурбінних двигунів із жароміцних титанових сплавів методом лазерної обробки». Учений наголосив, що у ЗНУ знайшли змогу підвищити зносостійкість та антикорозійність деталей авіаційних двигунів за допомогою імпульсної лазерної обробки. Запропоновані були й нові способи зміцнення поверхневих шарів титанових сплавів. На сьогодні результати їхньої розробки вже впроваджують у виробництво.
Професор Віктор Грищак прозвітував про виконання держбюджетної теми НДР 3/15 «Математичне моделювання конструкцій неоднорідної структури на базі сучасних інформаційних технологій», завдяки якій ЗНУ налагодив плідне співробітництво із конструкторським бюро «Південне» та долучився до розвитку вітчизняної аерокосмічної галузі. Геннадій Васильчук відзначив цей договір як зразок розвитку практичного складника наукової діяльності вишу, він подякував доповідачу за його прагнення розвивати науку на державному рівні.
Звіт про результати виконання ще однієї держбюджетної теми НДР 1/15 «Розробка сучасних підходів удосконалення систем відновлювальних заходів серед спортсменів» на факультеті фізичного виховання заслухають на наступному засіданні Науково-технічної ради. Таке рішення ухвалили її учасники у зв’язку із відсутністю на заході наукового керівника теми – професора Надії Богдановської.
Також під час засідання його учасники затвердили науково-методичні праці викладачів ЗНУ, рекомендовані до друку. Вони розглянули і схвалили теми дисертаційних робіт та призначення наукових керівників і консультантів для слухачів аспірантури і докторантури.
Велике зацікавлення у присутніх викликало питання про створення у структурі науково-дослідної частини «Науково-консультаційного центру юридичної лінгвістики» (на базі юридичного та філологічного факультетів). Учасники цього центру планують надавати юридичну допомогу чи правничий супровід іноземною мовою. Цю ініціативу Геннадій Васильчук визнав цінною та такою, що відповідає вимогам часу.
Також учасники заходу затвердили теми двох нових госпдоговорів: № 14/16 (п) «Розробка науково обґрунтованого режиму ведення мисливського господарства Колективного підприємства об’єднання громадян "Мисливсько-риболовецького господарства Українського товариства мисливців та рибалок" Добропільського району» та № 15/16 (п) «Розробка науково обґрунтованого режиму ведення мисливського господарства Громадської організації "Мисливсько-рибальське господарство Приазов’є"». Обидва проекти реалізовуватимуться під керівництвом професора Валерія Домніча.

Таміла Тарасенко

Схожі новини