Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП теорію розглянули крізь призму історії світової культури

На факультеті СПП теорію розглянули крізь призму історії світової культури

05.12.2016 10:30 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП

На факультеті соціальної педагогіки та психології 2 грудня відбувся науково-практичний семінар «Обдаровані божевіллям: патопсихологічні регістр-синдроми у дзеркалі історії світової культури». Розпочала роботу семінару кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри психології та організатор заходу Олена Малина. Вона відзначила основні задачі проекту та підкреслила актуальність та важливість розгляду проблеми саме для студентів 4 курсу, як закріплення вивченого матеріалу з патопсихології крізь призму історії світової культури.

На захід завітали шановні гості, провідні фахівці Запоріжжя: Андрій Столяренко - лікар-психіатр, психотерапевт, асистент кафедри психіатрії, психотерапії, загальної та медичної психології, наркології та сексології Запорізького державного медичного університету; Наталья Котрус - лікар-психіатр, завідувач 10 відділенням та Оксана Ланец – лікар-психіатр, завідувач 13 відділенням КУ "Обласна психіатрична лікарня"; Юлія Каратигіна - лікар-психіатр з соціально-медичної реабілітації; Євгенія Нафанаілова - лікар-психіатр 1 категорії; практичні психологи Обласної клінічної психіатричної лікарні: Тетяна Чуприна, Інна Ропало, Павло Борю; фахівці Запорізького обласного клінічного наркологічного диспансеру. Долучились до заходу і викладачі кафедри психології: Оксана Лукасевич, Лариса Спіцина, Ольга Іщук. Також на семінарі були присутні студенти кількох курсів спеціальності «Психологія».
Учасники проаналізували біографію та клінічні прояви розладів визначних постатей у галузях мистецтва, історії, літератури, взаємозв’язок психічних розладів та діяльності. Також присутні розглянули патопсихологічний огляд життя Віктора Хрисантовича Кандинського, ігри розуму Джона Форбса Неша, історію хвороби Камілли Клодель, тяжкий шлях пізнання Гойя, загадки хвороби Миколи Гоголя, психопатологічні риси Жанни Д’Арк, міфи та реалії хвороби Достоєвського, сутінки ідолів Ніцше, патопсихологічний аналізи Эдгара По, Ернеста Хемінгуея, Сергія Єсеніна, патопсихологічний портрет Івана Грозного, психограму диктатора Гітлера та патопсихологічний аналіз особистості Наполеона.
На завершення Олена Малина запросила присутніх на наступний науково-практичний семінар «Психодіагностичний потенціал творчої діяльності душевнохворих», а всі гості та доповідачі отримали дипломи учасників науково-практичного семінару.

Наталія Козюра,
голова НТСАДМВ СПП