Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Близько 500 старшокласників взяли участь в обласному етапі МАН на базі ЗНУ

Близько 500 старшокласників взяли участь в обласному етапі МАН на базі ЗНУ

Близько 500 старшокласників взяли участь в обласному етапі МАН на базі ЗНУ
05.12.2016 13:32 Все Головні новини відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування Мала академія наук профорієнтаційна діяльність

Четвертого грудня на базі Запорізького національного університету відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. Близько 500 старшокласників міста Запоріжжя та області взяли участь у написанні контрольних робіт. За результатами цього етапу інтелектуальних змагань найкращі учасники отримають право захищати свої наукові роботи на засіданнях секцій МАН, які проходитимуть у ЗНУ в лютому 2017 року.

Координатором діяльності МАН цього року виступила начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська. На початку заходу вона розповіла старшокласникам та методистам шкіл, які супроводжували учнів на захід, про основні напрямки профорієнтаційної роботи ЗНУ в цьому році. Зокрема, йшлося про можливість для старшокласників взяти участь у преміальних проектах «Абітурієнт». Також вона анонсувала роботу консультативного центру на базі університету. Юлія Паскевська, серед іншого, зазначила: «Ми завжди радо відкриваємо двері нашим майбутнім абітурієнтам. Такі заходи надають змогу учням адаптуватися в стінах університету та віч-на-віч поспілкуватися з фахівцями, викладачами та деканами ЗНУ. Вже скоро розпочне роботу наш консультативний центр з питань ЗНО. Зарошуємо усіх абітурієнтів 2017 року отримати якісні та вичерпні консультації щодо вступу. Крокуємо разом до омріяного результату, коли ви зможете з гордістю сказати: Я – студент Запорізького найкращого університету!».
Учні старших класів, які стали переможцями відбіркового етапу конкурсу МАН у своїх шкільних закладах, під час обласного етапу писали контрольні роботи з базових дисциплін у Запорізькому національному університеті. Складання контрольних тестів проходило за чотирма основними напрямами. Роботу відділення історії, філософії, суспільствознавства та науки про Землю очолив заступник декана з профорієнтаційної роботи історичного факультету Станіслав Черкасов. Відділенням мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства керувала заступник декана з профорієнтаційної роботи філологічного факультету Олеся Слижук. На базі біологічного факультету розмістилося відділення хімії та біології, екології та аграрних наук. Його очолив заступник декана з профорієнтаційної роботи біологічного факультету Валерій Горбань. Відділенням технічних наук, фізики й астрономії, математики, економіки, комп’ютерних наук керував заступник декана з профорієнтаційної роботи математичного факультету Геннадій Циммерман.
Окрім участі в конкурсних тестуваннях у рамках роботи МАН, учні-члени МАН відвідали профорієнтаційні консультації. Під час такої зустрічі фахівці відділу до університетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування розповіли школярам про можливість отримати вищу освіту на базі ЗНУ.
Керівники відділень також поінформували старшокласникам про напрями діяльності факультетів нашого університету. Також учні змогли отримали консультації щодо написання конкурсних робіт. Так, наприклад, на базі біологічного факультету свої роботи писали 140 учнів, які приїхали з різних районів Запорізької області (Токмацького, Розівського та інших). Офіційне відкриття відділення хімії та біології, екології та аграрних наук розпочала своїм виступом декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, яка розповіла школярам про важливість роботи біолога та еколога, про майбутнє працевлаштування студентів біологічного факультету та запросила випускників шкіл вступати до ЗНУ. Під час роботи інших відділень були проведені консультації для супроводжуючих учнів осіб – вчителів та батьків – із профорієнтаційних питань, а також вони отримали буклети з інформацією про факультети ЗНУ та індивідуальні консультації.
До кінця цього тижня будуть відомі результати тестувань і імена тих старшокласників, які візьмуть участь у наступному етапі конкурсу. Нагадаємо, захист науково-дослідницьких проектів учнів – учасників МАН відбудеться в ЗНУ вже в лютому 2017 року.

Відділ доуніверситетської підготовки,
профорієнтації та працевлаштування

Схожі новини