Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ долучився до проведення у Запоріжжі «Школи волонтера»

ЗНУ долучився до проведення у Запоріжжі «Школи волонтера»

ЗНУ долучився до проведення у Запоріжжі «Школи волонтера»
06.12.2016 10:35 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП та ФСУ волонтерство тренінг

Запорізький національний університет виступив партнером соціального проекту «Школа волонтерів» освітян Запоріжжя, який реалізується Всеукраїнською громадською організацією «ПОРУЧ», за сприяння німецьких партнерів GIZ за підтримки депутатів Запорізької міської ради, Департаменту освіти і науки міськради, громадської ради при облдержадміністрації.

Студенти Запорізького національного університету (зокрема спеціальностей «Соціальна педагогіка» та «Психологія»), його викладачі активно долучилися до роботи на тренінгах для волонтерів Запоріжжя. Підтримали та скоординували молодь від факультету СПП їхні наставники – викладачі Наталія Заверико та Олена Шулькевич. За їхніми словами, захід пройшов на високому рівні, відтак ЗНУ планує продовжити співпрацю з громадською організацією «Поруч» та проводити надалі спільні проекти. На навчання приїхали близько 40 людей різного віку та професій. Серед учасників були вчителі, психологи, працівники методичних центрів. У перший день учасники познайомилися один з одним, виконали ряд вправ, що розкривають цінності волонтера, спрямовані на згуртованість групи тощо.
Яскравою подією проекту став прес-брифінг за участю: Юлії Погребняк, директора Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради; Геннадія Наумова, депутата Запорізької міської ради; Тараса Бутченка, викладача факультету соціології та управління Запорізького національного університету; Яни Брик, координатора соціальних проектів ВГО «Поруч».
Взяли участь у заході всі учасники Школи Волонтерів та занять з медичної підготовки. Під час брифінгу виступаючі відзначили важливість волонтерського руху та волонтерства, як соціального явища.
Щодо самого триденного вишкілу, організатори зауважили, що випадкових людей тут не було. Кожне завдання від тренерів сприймалося палким серцем, та вирішувалось дуже креативно, незважаючи на те, що у командах збиралися іноді дуже різні люди за віком, фахом та інтересами.
У першу чергу, освітянам побажали зберегти та розвинути отримані у “Школі волонтерства” знання, та створювати простір для поширення ідей волонтерства та активної громадської позиції.
Варто відзначити, що «Школа волонтерів» – це проект, який спрямований на популяризацію ідей волонтерства, підвищення рівня обізнаності молоді про історичний досвід волонтерської діяльності у світі, заохочення молодих внутрішньо переміщених осіб (ВПО) до активної участі у суспільному житті своєї громади, об’єднання ВПО і громади задля досягнення взаємних цілей та створення позитивного іміджу України. Цільовою аудиторією проекту є: активні люди будь якого віку: студенти, активісти, представники громадських організацій, пенсіонери. Проект покликаний вирішити проблему недостатньої теоретичної та практичної підготовки волонтерів, а також відсутності фахівців, які організовують та координують роботу волонтерів. Розрахований захід на нове покоління людей, які готові розвивати та поширювати волонтерство.
Фотогалерея заходу: https://vk.com/album-3183283_239916908

Факультет СПП та ФСУ

Схожі новини