Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК провели онлайн-конференцію, присвячену правам людей з обмеженими можливостями

В ЕПК провели онлайн-конференцію, присвячену правам людей з обмеженими можливостями

В ЕПК провели онлайн-конференцію, присвячену правам людей з обмеженими можливостями
07.12.2016 09:12 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж онлайн-конференція волонтерство

В Економіко-правничому коледжі ЗНУ відбулася зустріч студентів 3 курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» з Романом Кисляком у форматі – онлайн-конференції. Ініціатором зустрічі була викладач соціальної педагогіки Катерина Тарасова. Цей захід в ЕПК провели до Дня людей з обмеженими можливостями.

Нагадаємо, що на початку 2016 року відбувся інцидент у Львові в ресторані «Vapiano», про який згодом дізналась уся країна. Романа Кисляка – переселенця з Донбасу, волонтера, котрий страждає на ДЦП, – некоректно попросили піти звідти, тому що він показався офіціанту підозрілим. Ця ситуація обурила всіх, хто про неї дізнався.
Під час онлайн-спілкування він розповів трохи про себе. Закінчив Московський інститут Гештальт-терапії і Консультування, має освіту журналіста. Роману - 36 років, працює звичайним таксистом. Він вимушений переселенець з Макіївки. Ризикуючи власним життям та здоров’ям, під час обстрілів на Донбасі, він відвозив людей з міста на своїй машині. Внаслідок Роман потрапив до полону сепаратистів, де у Шахтарську майже попрощався з життям. Студенти слухали із захопленням розповіді чоловіка.
Зараз він активно подорожує світом. Так, він розповідав про ситуацію, коли загубився у Парижі, але швидко зорієнтувався на місці і повернувся до екскурсантів.
На запитання «Чим закінчився інцидент у ресторані?» Роман відповів: «Усе добре, я зовсім не ображаюсь». Виявляється, чоловік навіть проводив лекторій для офіціантів, під час якого розповідав як потрібно поводитись, коли до ресторану приходить гість з особливими потребами. Тоді у ресторані Роман чекав на журналістку Наталію Любченкову, яка згодом запропонувала чоловіку заснувати акцію «Запроси друга на каву». Акція полягала у запрошенні на каву людей з особливими потребами. Відомо, що Роман Кисляк був запрошений на каву дружиною Президента України Мариною Порошенко. Катерина Тарасова попросила Романа детальніше розповісти про ту зустріч. Він сказав, що вони обговорювали проблеми людей з особливими потребами, підкреслюючи важливість змін у ставленні українців.
Роман наголосив, що люди з особливими потребами живуть по той бік барикад від суспільства. «Але ми не винні, що ми такі. Ми хочемо жити як усі!» - казав Роман Кисляк. Дуже болючим для нього є питання про інклюзивну освіту. Він гадає, що інтернати – це тюрма, клітка для людей. «Я сам пройшов через це. Там нема життя. Там важко. Сподіваюсь, що ви як майбутнє країни зможете зруйнувати стереотипи про людей з інвалідністю», - говорив Роман. Студенти підтверджували важливість інклюзії у навчанні, але розповідали про те, що зараз у Запоріжжі немає шкіл обладнаних для людей з особливими потребами. На сьогодні акція припинилась. Але Роман закликав студентів продовжувати традицію і у м. Запоріжжя.
Несподіваним стало питання Романа. Він поцікавився, як студенти розуміють поняття «щастя»? Усі слухачі відповіли однаково: мати сім’ю, мир на землі та бути поруч з рідними людьми. Він попросив: «Цінуйте кожну мить та власне життя!».
На останок студенти домовились, що при можливості запросять Романа Кисляка вже у Запоріжжі на «Каву з другом».

Надія Борисенко

Схожі новини