Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Орден Академічних пальм декану ФІФ Галині Морошкіній вручила Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон

07.12.2016 13:19 Все Головні новини Факультети Іноземної філології посол Франції ФІФ франкофонія центр інтенсивного вивчення іноземних мов ректорат

За активне сприяння та зміцнення відносин України та Франції діяльність декана факультету іноземної філології Галини Морошкіної відзначили Орденом Академічних пальм – нагородою Франції за заслуги в освіті і науці. Її неофіційна назва – «Ліловий легіон», за аналогією з "Почесним легіоном». Вручила нагороду Галині Федоровні Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

Пані Посол відзначила, що це велика радість для неї виконати у ЗНУ цю відповідальну місію – відзначити внесок декана ФІФ у розвиток україно-французьких відносин нагородою, яку вручає Франція вже впродовж 200 років. Ізабель Дюмон підкреслила, що Галина Морошкіна викладає у виші вже 40 років, саме цей університет свого часу вона й закінчила. А згодом повністю присвятила усю себе створенню тут потужного осередку франкофонії. Кожен свій візит до Франції Галина Федорівна використовувала саме для зміцнення партнерства двох країн. Спершу ЗНУ тісно співпрацював із руанськими навчальними закладами, згодом партнерство зміцнилося й плідними освітніми зв’язками з Університетом дю Мен.
На щорічні майстер-класи Галини Федорівни за темами мистецтва Франції завжди з нетерпінням чекають її колеги. Такими ж довгоочікуваними є і наукові семінари зі студентами за напрямком “Лінгвістика спілкування”. Галина Федорівна – «Відмінник народної освіти» Міністерства освіти і науки України, нагороджена Почесною грамотою Запорізької облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий внесок у розвиток освіти і науки, справу підготовки висококваліфікованих спеціалістів.
Відтак, сьогодні зв’язки ЗНУ із вищими навчальними закладами Франції розвиваються переважно за двома напрямами: франкофонія та академічна мобільність. Окрім того, що в ЗНУ відбувається мовна підготовка фахівців за основною спеціальністю та вивчення французької мови як другої іноземної, кожен охочий може вивчити її на курсах у Центрі вивчення іноземних мов. Крім того, студенти та викладачі ЗНУ завжди готові до розширення франкомовних відносин та втілення нових ініціатив. Так, нещодавно адміністрація ЗНУ розглянула перспективи вступу нашого вишу до Асоціації франкофонних університетів.
Декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, у свою чергу, щиро подякувала Ізабель Дюмон за честь отримати від неї цю високу нагороду. Також Галина Федорівна наголосила на великому бажанні представників ФІФ й надалі розширювати кордони співпраці із Францією. Вона зазначила, що французьку мову як фахову на факультеті вивчають 126 студентів, як другу іноземну – 259, а 12 представників ЗНУ – навчалися у магістратурі ВНЗ Франції за різними напрямами підготовки.
Продовжився візит Посла Франції в Україні її лекцією на тему перспектив майбутньої співпраці наших держав та зустріччю зі студентами.
Фотогалерея: https://vk.com/album-3183283_239953127

Марія Канцелярист