Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон провела у ЗНУ лекцію для викладачів і студентів на тему українсько-французької співпраці

07.12.2016 13:29 Все Головні новини посол Франції ФІФ франкофонія лекція

У рамках офіційного візиту до Запорізького національного університету Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон прочитала у виші лекцію, в якій окреслила основні напрямки співпраці України та Франції. Особливу увагу почесна гостя приділила її освітньому складнику: розповіла про стипендії для викладачів і студентів, можливості стажування у Франції та Канаді, допомогу Посольства у вивченні французької як за книгами, так і за допомогою електронних джерел.

Пані Посол відзначила, що на сьогодні основним завданням освітнього вектору співпраці залишається підтримка партнерських ініціатив вишів, сприяння наданню стипендій на стажування для викладачів і студентів, актуальні оголошення про які завжди можна промоніторити на сайті Посольства Франції в Україні у рубриці «Наука та освіта» за покликанням: http://www.ambafrance-ua.org/-Nauka-ta-osviita,264-
Основні акценти промови пані Посла також стосувалися збільшення обсягів зовнішньої торгівлі товарами і послугами між Запорізькою областю та Францією за січень-вересень 2016 року на $14,29 млн., або 63,26% у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року (йдеться про цифру $ 36,88 млн). Аналогічна динаміка росту показників стосувалася й експорту та імпорту товарів та послуг, товарообігу, зовнішньоторговельного обороту послугами. Скажімо, позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами і послугами склало $0,24 млн.
Основними статтями експорту були: послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги, послуги з переробки матеріальних ресурсів. А ось імпорту – послуги зі страхування.
Станом на кінець січня 2016 року прямі іноземні інвестиції з Франції в Запорізьку область становили $ 0,04 млн., які на 100% інвестовані в професійну, наукову та технічну діяльність області. Наприкінці лекції викладачі і студенти мали нагоду поставити Ізабель Дюмон свої запитання, які стосувалися академічної мобільності, програм подвійного диплому і навіть гастролей молодіжного франкофонного студентського театру. Що до останнього запитання, пані Посол розповіла про французький фестиваль, який і опікується у її країні подібними ініціативами. Також Ізабель Дюмон відрекомендувала і свого колегу – секретаря з питань культури і співробітництва Посольства Франції в Україні Паскаля Сліванські.
У свою чергу, в контексті цього запитання запросили до слова й директора асоціації «Альянс Франсез» у Запоріжжі Людмилу Богдановську, яка розповіла про їхні численні культурні проекти: показ документального й анімаційного кіно, концерти, театральні вистави французької, мовні курси тощо. Пані Людмила відзначила, що за анонсами цих проектів можна слідкувати на офіційному сайті французького культурного центру за покликанням: http://afzaporojie.com.ua/
По закінченню лекції перший проректор ЗНУ Олександр Бондар щиро подякував Послу Франції в Україні Ізабель Дюмон, зокрема за проведення змістовної актуальної лекції, а також за непересічну можливість вітати такого почесного гостя у стінах Запорізького національного університету.
Фотогалерея: https://vk.com/album-3183283_239953127

Марія Канцелярист