Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Круглий стіл «Психологічна допомога в кризових та надзвичайних ситуаціях»

Круглий стіл «Психологічна допомога в кризових та надзвичайних ситуаціях»

Круглий  стіл «Психологічна допомога в кризових та надзвичайних ситуаціях»
07.12.2016 15:13 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології

На базі факультету Соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету сумісно з ГУ ДСНС України у Запорізькій області пройшов круглий стіл «Психологічна допомога в кризових та надзвичайних ситуаціях». Урочисте привітальне слово мав проректор Запорізького національного університету проф. Гура О.І., де актуалізував важливість психологічної допомоги населенню.

Заступник нач. Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, начальник регіонального штаба з питань внутрішньо переміщених осіб, полковник служби цивільного захисту Головань М. М. відзначив нагальність та своєчасність надання психологами Державної служби України з надзвичайних ситуацій психологічної підтримки та допомоги, особливо відмічаючи такі категорії як внутрішньо переміщені особи та ветерани антитерористичної операції.
З доповіддю виступив начальник Центру психологічного забезпечення Державної служби України з надзвичайних ситуацій, к. психол. н., підполковник служби цивільного захисту Сичевський А.С., де інформативно представив структуру психологічної служби Державної служби України з надзвичайних ситуацій та взаємодії психологів на різних рівнях, навів показову статистику діяльності психологів ГУ ДСНС України Запорізької області у порівнянні з іншими регіонами. Представив науково-практичну складову роботи психологів ДСНС України та запропонував слухачам долучатися до наукової роботи.
Начальник відділу психологічного забезпечення ГУ ДСНС України у Запорізькій області, полковник служби цивільного захисту Олійник В.Є. представив статистику та факти з життя психологів ГУ ДСНС України. Полковник В.Є. Олійник продемонстрував складні умови роботи психологів, відзначив командну та злагоджену роботу працівників, акцентував увагу на ефективній взаємодії відділу психологічного забезпечення ГУ ДСНС України у Запорізькій області та Запорізьким національним університетом, зокрема факультетом Соціальної педагогіки та психології, кафедрою психології на чолі з Н.О. Губою.
Плідну співпрацю висвітлено також в доповіді к. психол. н., доц. кафедри психології Іщук О.В. Мова йшла про важливість на нагальність психологічної допомоги суспільству в ситуації кризи. Було презентовано Центр психологічного здоров’я та психосоціального супроводу (Center For Mental Health And Psychosocial Support Zaporizhzhya National University), що є підрозділом Запорізького національного університету.
Наголошено на об’єднанні різних напрямів діяльності та взаємодії різних структур задля досягнення мети – організація та ведення наукових досліджень та освітніх заходів у галузі психології, психосоціальної реабілітації та психосоціального супроводу, а також організація надання психологічної допомоги, соціально-правових консультацій особам, які постраждали внаслідок психотравмуючих подій. Завідувач навчальної лабораторії соціальної педагогіки та психології викладач каф. соціальної педагогіки Мамай Н.О. розповіла про передумови створення Центру психологічного здоров’я та психосоціального супроводу, а також висвітлила сумісне дослідження Запорізького національного університету, університету Дж. Хопкінса (США), Києво-Могилянської академії та Запорізького національного університету «Дослідження ефективності і реалізації різних варіантів втручання в області психічного здоров'я серед внутрішньо-переміщених осіб і ветеранів АТО України» (Study Title: Study of effectiveness and implementation of different versions of a mental health intervention among IDPs and АТО Veterans in Ukraine), де психологи ГУ ДСНС України у Запорізькій області виступали експертами з надання психологічної допомоги.
Загалом, круглий стіл «Психологічна допомога в кризових та надзвичайних ситуаціях» пройшов продуктивно та з перспективами подальшої співпраці.
Ведучими круглого столу виступили завідувачка каф. психології , доц. Губа Наталія Олександрівна та доц. Іщук Ольга Вікторівна.
Дякуємо всім за участь та запрошуємо до подальшої співпраці!

Доц. каф. психології Іщук О.В.