Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники міжнародного театрального фестивалю подарували Науковій бібліотеці ЗНУ книги, присвячені життю і творчості Леся Курбаса

15.11.2007 16:37

Учасники Третього відкритого театрального фестивалю «Золота Хортиця. Курбас-Інтерфест - 2007», що проходив на базі запорізького муніципального театру-лабораторії «VIE», передали у дар Науковій бібліотеці Запорізького національного університету книги, присвячені життю і творчості Леся Курбаса.

Проведення цьогорічного фестивалю приурочили до 120-річчя із дня народження та 50-ої роковини смерті видатного українського режисера світового рівня, який випередив багато естетичних надбань театральних постановників та режисерів другої половини ХХ століття, Леся Курбаса. Тому до програми заходу, крім виступів відомих театральних колективів із Києва, Дніпропетровська, Львова, Москви, Санкт-Петербурга та Пермі й Кишинева, увійшла презентація книги Неллі Корнієнко «Лесь Курбас: репетиція майбутнього». Це видання, крім багатого біографічного матеріалу, містить детальний та всебічний розгляд й аналіз театральних постановок театру Курбаса в контексті розвитку всесвітнього театрального мистецтва, а також підбірку фотографій, присвячену найвідомішим п’єсам із його репертуару.

Цю книгу, а також наукову розвідку відомого режисера, письменника і громадського діяча Леся Танюка «Талан і талант Леся Курбаса» подарували Науковій бібліотеці нашого університету представники театру-лабораторії «VIE». Тепер із ними можуть ознайомитися всі, хто цікавиться історією розвитку вітчизняного театру та трагічною долею одного із найвидатніших українських режисерів.

Таміла ТАРАСЕНКО