Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ опановують особливості тайм-менеджменту

Студенти ЗНУ опановують особливості тайм-менеджменту

Студенти ЗНУ опановують особливості тайм-менеджменту
13.12.2016 15:33 Все Головні новини Факультети Менеджменту Лекторій ЗНУ студрада тайм-менеджмент

Сьогодні, тринадцятого грудня, для студентів Запорізького національного університету в рамках проекту Студентської ради ЗНУ «Лекторій ЗНУ» була організована лекція, присвячена особливостям тайм-менеджменту.

Цю лекцію (вже третю) для студентів провела викладач факультету менеджменту, кандидат економічних наук, доцент кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Анна Чкан.
Нагадаємо, що «Лекторій ЗНУ» – проект Студентської ради ЗНУ, який об'єднує досвідчених професіоналів та пропонує періодично відвідувати цікаві різнотематичні лекції. Кожні два тижні двері лекторію відкриваються для усіх бажаючих послухати талановитих лекторів, тим самим розширюючи власні кордони знань і можливостей. Серед спікерів проекту – кращі студенти, випускники, викладачі, громадські діячі міського, обласного та всеукраїнського рівнів.
Під час зустрічі зі студентами досвідчений фахівець галузі тайм-менеджменту Анна Чкан розповіла про те, як припинити витрачати час даремно, як навчитись чітко формулювати свої цілі та розставляти пріоритети, як підвищити ефективність використання часу, а також – як використовувати техніки, що дозволяють знаходити час для виконання щоденних завдань, застосовуючи на практиці основи тайм-менеджменту і використовуючи прийоми управління часом.
Загалом, під час лекції були розглянуті питання необхідності планування у сучасному світі, його базові елементи, принципи, цілепокладання, особливості SMART-технології постановки цілей, методи планування часу «Альпи» та методи гнучкого планування «Кайрос», а також організацію роботи: розстановку пріоритетів, самомотивацію і самоконтроль.
Так, наприклад спікер запропонувала проаналізувати свої взаємини з часом і визначити скільки людина витрачає на сон, навчання, роботу, транспорт, інтернет та телебачення, догляд за собою, піклування про інших та інші важливі моменти життя. На її переконання час – це той ресурс, яким треба навчитись правильно керувати, розраховувати, організовувати та використовувати. Адже одним із основних завдань тайм-менеджменту є наповнення кожного моменту свого життя важливою для нас роботою. Тайм-менеджмент – це стиль життя.
Цей захід викликав неабияке зацікавлення в аудиторії, адже спікер підготувала ряд цікавих завдань, експериментів та наочну презентацію матеріалу. Студенти активно брали участь в обговоренні всіх анонсованих питань та практичних завданнях. Так, наприклад, під час завдання «Суб’єктивна хвилина» учасники зустрічі вчились відчувати час, а також вони заповнювали тест-шифровку, навчаючись кооперувати однотипні задачі, визначали свої цілі та завдання з допомогою схем та діаграм.
Упродовж лекції спікер дала учасникам цілей ряд порад з тайм-менеджменту, серед яких: правильна організація роботи (60% - запланований час, 20% - резерв часу і 20% - спонтанна активність), робота з пріоритетами, усування поглиначів часу, кооперування однотипних завдань, підлаштування режиму роботи під особисті біоритми, свідоме використання техніки «Dead line», занотовування своїх ідей та думок, правильний ефективний відпочинок, самомотивація з допомогою рефреймінгу (заміни негативних емоцій на позитивні) та інше.
Наприкінці зустрічі спікер Анна Чкан була нагороджена почесною грамотою за участь у проекті «Лекторій ЗНУ».
Також на заході нагородили переможницю конкурсу репостів від проекту «Лекторій ЗНУ» Вікторію Кикоть, яка стала володаркою ексклюзивного блокноту з логотипом Лекторію ЗНУ .
Зауважимо, що цикл лекцій у рамках проекту «Лекторій ЗНУ» буде продовжено вже у лютому.

Переверзєва Олена

Схожі новини